Rubriky:

Fotbal

Ujfaluši na Arsenal nemyslí

26. března 2003 11:00 - PRAHA

Obránce Hamburku Tomáš Ujfaluši vyrostl v Německu v komplexního fotbalistu. Ve svých 25 letech se stal na trhu žádaným zbožím a jeho klub si teď určitě mne ruce, že s ním před nedávnem prodloužil kontrakt až do roku 2007.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

"Je to pro mě taková pojistka. Vědí, že v případě přestupu za mě dostanou slušně zaplaceno. S tím úmyslem se mnou smlouvu prodloužili," uvědomuje si Ujfaluši, jehož jméno se přetřásalo a stále přetřásá v souvislosti se zájmem londýnského Arsenalu či několika italských klubů. "To je sice pravda, ale já to četl jen v novinách nebo na internetu, nic konkrétního se ke mně nedostalo."

Proto si případným přestupem hlavu nijak neláme. "Pokud by se něco mělo stát, tak se to stane, protože ve fotbale jde všechno strašně rychle. Vždycky záleží hlavně na dohodě dvou klubů," míní český reprezentant.

Říká, že si v kariéře vždycky dával postupné cíle a platí to stále. "Můj první sen byl jednou působit v zahraničí, to se splnilo. S tím souvisel i nároďák, kde taky hraju. A teď, když to všechno půjde dobře dál, tak třeba přestup do nějakého slavného klubu," odkrývá své plány.

Nejraději by do Anglie nebo Itálie

Kdyby bylo na něm, upřednostnil by nabídku z Anglie či Itálie. "Ty dvě soutěže jsou nejlepší v Evropě, k absolutní špičce bych řadil možná ještě Španělsko," tvrdí obránce, který ze současných hráčů nejvíc obdivuje Nestu z AC Milán. Teď se ale nejvíc soustředí na Hamburk, který má sezónu velmi dobře rozjetou. Dokonce hraje o poháry.

"Jsme pátí, Pohár UEFA je náš cíl. Nálada je výborná, i když jsme teď prohráli v Mönchengladbachu. V bundeslize nás po reprezentační přestávce čekají dva domácí zápasy Bielefeldem a Dortmundem. Já věřím, že oba vyhrajeme, protože doma jsme opravdu silní," míní Ujfaluši.

V sobotu bude jako jeden z pilířů defenzívy reprezentace čelit v Rotterdamu nájezdům Holanďanů v kvalifikaci, ale ani hvězdy typu van Nistelrooije či Kluiverta mu strach nenahánějí. "Respekt tam bude, jenže ten já mám před každým zápasem," prozrazuje. "Oba týmy budou určitě chtít vyhrát, ale já věřím, že to zvládneme a tři body získáme my."

Ujfaluši si dobře uvědomuje, že útočná síla Nizozemska nahání hrůzu mnoha soupeřům. "Jestli na hrotu nastoupí van Nistelrooij a Kluivert, nesmíme jim dát kousek prostoru. Oba jsou výborní střelci, umí si poradit ve hře jeden na jednoho. Nikdy jsem proti nim nehrál, tak jsem zvědav," těší se už teď. "Hlavně je nemůžeme pouštět do šancí, protože, jak se dostanou do vápna, pálí z každé pozice.

Jan Krůta

Zrušit


Výsledkový mix:

1. liga
zítra 18:00 Jihlava - Brno Jihlava - Brno
zítra 20:15 ČT sport Příbram - Sparta Příbram - Sparta
Premier League
Včera 28. kolo Crystal Palace - Tottenham Crystal Palace - Tottenham 0:1
Včera 28. kolo Arsenal - Leicester Arsenal - Leicester 1:0
Včera 28. kolo M'brough - Sunderland M'brough - Sunderland 1:0
25.4.2017 34. kolo Chelsea - Southampton Chelsea - Southampton 4:2
dnes 21:00 Manchester City - Manchester Utd. Manchester City - Manchester Utd.
La Liga
Včera 34. kolo La Coruňa - Real Madrid La Coruňa - Real Madrid 2:6
Včera 34. kolo Valencie - R. Sociedad Valencie - R. Sociedad 2:3
Včera 34. kolo Leganés - Las Palmas Leganés - Las Palmas 3:0
Včera 34. kolo Barcelona - Osasuna Barcelona - Osasuna 7:1
25.4.2017 34. kolo Atlético - Villarreal Atlético - Villarreal 0:1
25.4.2017 34. kolo Granada - Málaga Granada - Málaga 0:2
25.4.2017 34. kolo Sporting Gijón - Espaňol Sporting Gijón - Espaňol 1:1
dnes 19:30 Alavés - Eibar Alavés - Eibar
dnes 20:30 Sevilla - Vigo Sevilla - Vigo
dnes 21:30 Bilbao - Real Betis Bilbao - Real Betis
zítra 20:45 Villarreal - Sporting Gijón Villarreal - Sporting Gijón
Bundesliga
zítra 20:30 Leverkusen - Schalke Leverkusen - Schalke