Rubriky:

Fotbal

Nedvěd prý zvažuje, že kvůli zdraví ukončí kariéru už letos

5. dubna 2005 12:22 - PRAHA

Český fotbalista Pavel Nedvěd znovu otevřel otázku možného ukončení aktivní kariéry. V rozhovoru pro italský deník Gazzetta dello Sport bývalý kapitán fotbalové reprezentace nevyloučil, že tak učiní hned po skončení sezóny. K takovým úvahám jej prý donutily události z letošního soutěžního ročníku, kdy kvůli zranění kolena a otřesu mozku na jaře vynechal řadu zápasů.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Dvaatřicetiletého záložníka Juventusu Turín začaly zdravotní patálie pronásledovat 23. ledna, kdy si v ligovém utkání proti Brescii poranil levé koleno. Jen co se zotavil, o měsíc později se objevil v prvním zápase osmifinále Ligy mistrů na hřišti Realu Madrid, ale utkání nedokončil kvůli otřesu mozku. Od té doby se na hřišti v soutěžním utkání neobjevil.

"Kdyby to takhle mělo pokračovat do konce sezony, tak raději skončím. Je lepší to udělat ve chvíli, kdy z vás ještě není úplná troska," citovala Nedvěda Gazzetta dello Sport. "Zdraví je příliš důležité, fotbal není jediná věc v mém životě," prohlásil nejlepší fotbalista Evropy předloňského roku. Dříve se nechal slyšet, že by mohl kariéru ukončit v roce 2006.

Nedvěd by se po šestitýdenní pauze měl poprvé objevit na hřišti dnes v Liverpoolu. Tam Juventus odehraje první utkání čtvrtfinále Ligy mistrů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal