Rubriky:

Fotbal

OBRAZEM: Terry předal Čechovi Zlatý míč

18. června 2005 17:15 - PRAHA

V rámci sobotní akce, kterou Petr Čech zorganizoval v centru Prahy pro fanoušky, převzal z rukou kapitána Chelsea Johna Terry cenu novinářské ankety Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu České republiky.

Ulicemi v centru města duněla hymna fotbalové Chelsea, hvězdy anglického mistra se proháněly na hřišti svíraném davy lidí, řada diváků byla oblečena do modrého dresu londýnského klubu, a tak to u náměstí Republiky vypadalo jako na malém Stamford Bridge.

Petr Čech s Johnem Terrym, Jiřím Jarošíkem a Tomášem Hübschmanem bavili fanoušky při fotbalové exhibici.

Původně mělo být na akci o dvě esa víc. Jenže Frank Lampard ani Eidur Gudjohnsen nestihli přijet dřív než v sobotu večer. Islanďanovi dokonce pořádající agentura Sport Invest nabídla, že pro něj pošle speciál, ale blonďatý útočník s díky odmítl.

Fanoušci, kterých se sešlo několik stovek, si poblíž náměstí Republiky v Praze měli možnost zahrát spolu s profesionály exhibiční utkání nebo se pokusit překonat Petra Čecha z penalty.

Petr Čech se natahuje po jednom z penaltových pokusů, který na něj vyslal jeden z fanoušků.

V penaltách Čech dlouho proti vylosovaným divákům odolával. Až jeho kouzlo zrušil desetiletý Míša Kliment. Klučina v reprezentačním dresu se svým jménem na zádech se rozběhl, vší silou se opřel do míče, který zajel po zemi přesně k levé tyči.  Úspěšný střelec zaskočen okamžikem slávy na sobě nedal znát žádné emoce, jako by Čechovi dával každý den takových penalt deset. "Byl jsem nervózní. Ale teď je to skvělý," řekl.

Přesto jej akce úplně nenadchla. "Mám radši Milana Baroše," prohodil. "Fandím tomu týmu, za který Baroš hraje. Úplně nejlepší by bylo, kdyby přestoupil do Chelsea," dodal školák.

Brankář londýnské Chelsea Petr Čech rozdává míče návštěvníkům, kteří si na něj chtěli vystřelit penaltu při fotbalové exhibici uspořádané na náměstí Republiky v Praze.

Fotbalista John Terry z londýnské Chelsea drží v náručí českou holčičku jménem Chelsea při exhibici, která se konala na improvizovaném hřišti před Starou celnicí na náměstí Republiky v Praze.

Brankář londýnské Chelsea Petr Čech (vpravo) s cenou pro vítěze novinářské ankety Zlatý míč. Tu mu poředal nejlepší hráč Premier League a kapitán Chelsea John Terry.

FOTO: ČTK/Michal Krumphanzl

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
dnes 16:00 Dukla - Plzeň Dukla - Plzeň
dnes 16:00 ČT 2 Teplice - Slavia Teplice - Slavia
dnes 16:00 Jablonec - Slovácko Jablonec - Slovácko
dnes 16:00 Jihlava - Karviná Jihlava - Karviná
dnes 16:00 Baník - Brno Baník - Brno
dnes 16:00 Zlín - Liberec Zlín - Liberec
dnes 16:00 Bohemians 1905 - Sparta Bohemians 1905 - Sparta
dnes 16:00 Olomouc - Ml.Boleslav Olomouc - Ml.Boleslav
Liga Mistrů
dnes 20:45 ČT sport Real Madrid - Liverpool Real Madrid - Liverpool