Rubriky:

Fotbal

Maradona se chce vrátit na trávníky

27. prosince 2005 17:40 - BUENOS AIRES

Nemusí to trvat dlouho a zřejmě znovu uvidíme argentinskou fotbalovou legendu Diega Maradonu běhat po fotbalových trávnících. Bývalý slavný hráč koketuje s myšlenkou hrát v nějaké nižší soutěži a už dostal nabídku od týmu Excursionistas, který hraje čtvrtou argentinskou ligu. Klub už sehnal čtyři sponzory, díky nimž by mohl někdejší hvězdu platit.

Maradona vyjádřil přání hrát v nějaké nižší soutěži v jednom televizním rozhovoru. "Rád bych ještě hrál někde ve čtvrté nebo nižší lize, protože tam není takový tlak jako v poloprofesionálních soutěžích," svěřil se mistr světa z roku 1986.

Toho se hned chytili představitelé Excursionistas a nabídli Maradonovi angažmá. "Hned jak jsme ten rozhovor uviděli, přišlo nám to jako skvělý nápad. Chceme Maradonu zařadit do sestavy a věříme, že nám pomůže vybojovat postup. Byli bychom nesmírně pyšní, pokud by oblékl náš dres," řekl novinářům šéf klubu Armando Mainoli.

Naposledy hrál před osmi lety

Maradona by mohl za tým nastoupit v devíti zápasech a případně dalších čtyřech utkáních o postup. První zápas čeká Excursionistas 4. února. Maradona odehrál poslední soutěžní duel v dresu týmu Boca Juniors v říjnu 1997, kdy jeho tým porazil v nejvyšší argentinské soutěži rivala z River Plate 2:1.

V minulých letech bojoval Maradona se závislostí na kokainu, nadváhou a různými zdravotními problémy, po operaci žaludku však shodil 50 kilogramů a v poslední době byl v dobré kondici. V minulém týdnu se zúčastnil exhibice v Riu de Janeiro, po níž měl konflikt na letišti a byl nakrátko zadržen policií.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
Včera 8. kolo Karviná - Liberec Karviná - Liberec 0:0
Serie A
Včera 10. kolo Sassuolo - AS Řím Sassuolo - AS Řím 1:3
Včera 10. kolo Pescara - Atalanta Pescara - Atalanta 0:1
Včera 10. kolo Neapol - Empoli Neapol - Empoli 2:0
Včera 10. kolo Lazio Řím - Cagliari Lazio Řím - Cagliari 4:1
Včera 10. kolo Juventus - Sampdoria Juventus - Sampdoria 4:1
Včera 10. kolo Inter - FC Turín Inter - FC Turín 2:1
Včera 10. kolo Fiorentina - Crotone Fiorentina - Crotone 1:1
Včera 10. kolo Chievo - Boloňa Chievo - Boloňa 1:1
25.10.2016 10. kolo Janov - AC Milán Janov - AC Milán 3:0
dnes 20:45 Palermo - Udinese Palermo - Udinese