Rubriky:

ME 2021

Svár s Lipskem urovnán, Schick může za nároďák pálit dál!

11. ledna 2020 12:13 - Praha

Se čtyřmi góly byl suverénně nejlepším střelcem fotbalové reprezentace v úspěšně kvalifikaci na EURO 2020. Nikdo další už neměl víc než jednu trefu. O to větší problém nastal, když bundesligový chlebodárce Patrika Schicka z Lipska začal během podzimu dělat dusno ohledně útočníkova uvolňování pro potřeby národního týmu. „Situace se urovnala, Patrikovým startům nic nebrání,“ hlásí Jiří Chytrý, dlouholetý asistent trenéra Jaroslava Šilhavého.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Když si Schick v přátelském duelu se Severním Irskem obnovil zranění kotníku, jeho klubový trenér Julian Nagelsmann na českou stranu ihned zaútočil.

Kouč tvrdil, že podle vzájemné dohody neměl Schick v zápase následujícím po kvalifikační bitvě s Anglií vůbec nastoupit.

Dohoda s Lipskem ohledně Schicka nebyla, tvrdí česká reprezentace. V Německu zuří kvůli zranění

Nároďák ovšem ústy svého manažera Libora Sionka ujistil, že k žádné takové dohodě s Lipskem ohledně Schickova vytížení vůbec nedošlo.

„Troufnu si tvrdit, že k nedorozumění došlo vinou druhé strany. Vztahy se už ovšem urovnaly," avizuje klid zbraní reprezentační asistent Jiří Chytrý.

Na inspekci mluvili s trenérem i ředitelem

Schick by měl samozřejmě patřit k oporám týmu, který se na šampionátu ve skupině utká s vítězem kvalifikace play off Ligy národů, Chorvatskem a Anglií.

Patrik Schick z Lipska se raduje z gólu v Dortmundu.

Martin Meissner, ČTK/AP

Útočník Lipska se po uzdravení rychle dostal do formy, v bundeslize skóroval v posledních třech zápasech.

„Pro nás skvělá zpráva. Byli jsme se v Lipsku s Jardou Šilhavým podívat. Patrik nás obrovsky potěšil. Nejdůležitější je, že se uzdravil," pochvaluje si Chytrý.

Hrajeme s Čechy v Americe, hlásí Mexičané. Reprezentace zatím zápas nepotvrdila

„Podle trenéra i sportovního ředitele klubu si Patrik s týmem sedl, zapadl do hry Lipska a poslední zápasy před pauzou se mu povedly velmi dobře. Dařilo se mu herně, dával i góly. Byla pro něj vlastně škoda, že podzim skončil. Věříme, že na své výkony z konce roku naváže i na jaře a před turnajem bude v optimální formě," doufá Chytrý.

Jeho slova dokládají, že svár s RB Lipsko je snad definitivně zažehnán.

dos, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..