Blackburn hladce postoupil z Intertota do Poháru UEFA

Fotbalisté Blackburnu porazili v odvetě třetího kola Poháru Intertoto Vetru Vilnius hladce 4:0 a zajistili si účast ve druhém předkole Poháru UEFA. První zápas v Litvě vyhrál anglický favorit 2:0.

Mladá hvězda Blackburnu Morten Gamst Pedersen (vpravo)

V odvetě šel Blackburn do vedení po 25 minutách zásluhou Pedersena. Po vyloučení makedonského záložníka Miloševského domácí zápas zcela ovládli v úvodu druhého poločasu, kdy přidali v rozmezí osmi minut další tři góly.

Pohár Intertoto - 3. kolo:
Blackburn Rovers - Vetra Vilnius 4:0 (1:0), první zápas 2:0, postoupil Blackburn.
Trabzonspor - Otelul Galati (Rum.) 1:2 (1:1), první zápas 1:2, postoupil Otelul Galati.
Lens - Černomorec Oděsa 3:1 (2:1), první zápas 0:0, postupuje Lens.
Sampdoria Janov - Černo More Varna 1:0 (0:0), první zápas 1:0, postupuje Sampdoria
Atlético Madrid - Gloria Bistrita 1:0 (1:0), první zápas 1:2, postupuje Atlético