Rubriky:

Evropská liga

Lafata doufá, že na Jablonec bude fit

4. srpna 2007 16:03

Pikantní duel čeká ve druhém předkole Poháru UEFA Davida Lafatu. Útočník Austrie Vídeň bude se svým klubem usilovat o vyřazení Jablonce, z nějž v zimě do Rakouska odešel. „Už ve čtvrtek jsem manželce říkal, že je určitě dostaneme...,“ komentuje Lafata páteční los v rozhovoru pro Právo.

Los Poháru UEFA si s vámi zažertoval. Jak se těšíte na zápasy proti Jablonci, odkud jste v zimě do Austrie přestoupil?

Chtěl jsem se podívat zpátky do Jablonce a zahrát si tam. Jsem rád, že se mi to vyplnilo. Moc jsem si přál, aby nám zrovna Jablonec vylosovali. Už ve čtvrtek jsem manželce říkal, že je určitě dostaneme...

Hovořil jste už s někým z jabloneckých hráčů?

Psali jsme si s Michalem Kordulou, určitě si zavoláme s Mírou Barankem nebo Milanem Fukalem. Je mi na druhou stranu trošku líto, že to dopadlo takhle, protože jsem i Jablonci přál v pohárech úspěch. Klub mi za rok přirostl k srdci. Ale teď kopu za Austrii a musím věřit v postup našich barev.

Co jste říkal spoluhráčům? Vyzvídali informace o soupeři?

Vyptávali se, jaké mají mužstvo. Česká liga má v Rakousku dobrý zvuk a Jablonec nikdo nepodceňuje. Postupové šance vidí jako vyrovnané. Hlavně jsou všichni rádi, že nemusíme nikam daleko cestovat.

Jak jste na tom po zranění břišního svalu?

Už můžu běhat, ale zatím ještě vynechávám sprinty. Doufám, že do zápasů s Jabloncem budu fit. Strašně bych chtěl hrát.

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..