Trnava nedokázala v Poháru UEFA postoupit přes Tbilisi

Fotbalisté Spartaku Trnava ukončili své účinkování v letošním ročníku Poháru UEFA již v prvním předkole, když nedokázali postoupit přes gruzínský celek WIT Tbilisi. Po domácí remíze 2:2 totiž na hřišti soupeře prohráli 0:1. V sestavě slovenského celku se objevili čeští fotbalisté Vladimír Pončák a Martin Hruška, který hrál jen první půli.

Naopak bezproblémový postup prožili hráči rakouského Salcburku, kteří vyhráli v Arménii nad Banancem Jerevan 3:0 a po domácí výhře 7:0 hladce zamířili do dalších bojů. Domácí hráči se mohli dočkat čestné branky, ovšem neproměnili penaltu. Celé utkání v dresu vítězů odehrál český záložník Patrik Ježek. Jeho krajan Karel Piták strávil na hřišti první poločas.

Český brankář Jaroslav Drobný se čistým kontem podílel na tom, že Hertha Berlín uhrála na hřišti moldavského Nistru Otači bezbrankovou remízu a postoupila do 2. předkola. Hertha si však na postup zadělala již v prvním zápase, v kterém doma zvítězila 8:1. Dnes tak mohla některé opory šetřit.

Do dalších bojů se podívá i norský Stavanger v útoku s českým fotbalistou Martinem Fillem. Ten dnes odehrál celé utkání při výhře 2:0 nad litevskou Vetrou. Postup dvěma góly zajistil kapitán Stokholm.

Cenný postup vybojovali hráči lotyšského Metalurgsu Liepájas, když doma porazili Glentoran Belfast 2:0, přestože hráli téměř celý zápas bez vyloučeného Krucse. Hosté však hráčské převahy využít nedokázali.

Raška vychytal výhru

Český brankář Martin Raška si zahraje s dánským Midtjyllandem v 2. předkole Poháru UEFA, když v dnešní odvetě proti velšskému Bangoru City udržel čisté konto a pomohl tak k výhře 4:0. Po vítězství 6:1 z úvodního zápasu si tak Midtjylland zajistil snadný postup.

Lehký zápas za sebou naopak nemají fotbalisté Žiliny, kteří v úvodním duelu remizovali na hřišti Ripo Minsk 2:2, a tak dnes se soustředili především na to, aby neinkasovali. To se jim nakonec podařilo, navíc v poslední minutě se po brejku prosadil Jež a definitivně stvrdil žilinský postup. Za slovenského vicemistra odehráli celé utkání čeští obránci Ondřej Šourek a Benjamin Vomáčka.

Trenér Kodaně Sionka šetřil

Nejjednoznačnější postup ze všech týmů si vybojovali fotbalisté dánského celku FC Kodaň, když po výhře 4:0 z úvodního zápasu dnes v odvetě deklasovali severoirský Cliftonville 7:0. Celkově tak svého soupeře v obou zápasech přehráli rozdílem jedenácti branek.

Trenér Kodaně Solbakken dnes šetřil některé ze svých opor včetně českého reprezentanta Libora Sionka. Jeho krajan Zdeněk Pospěch pak hřiště opustil během poločasové přestávky za jasného stavu 3:0.

Pohár UEFA - 1. předkolo, odvety:
Zestaponi (Gruz.) - Györ 1:2 (první zápas 1:1, postoupil Györ), WIT Tbilisi - Trnava 1:0 (2:2, postoupilo WIT Tbilisi), Bananc Jerevan - Salcburk 0:3 (0:7, postoupil Salcburk), Olimpik Baku - FK Vojvodina (Srb.) 1:1 (0:1, postoupila Vojvodina), Borac (Srb.) - Dacia Kišiněv 3:1 (1:1, postoupil Borac), Milano (Mak.) - Omónia Nikósie 1:2 (0:2, postoupila Omónia), Metalurgs Liepájas (Lot.) - Glentoran Belfast 2:0 (1:1, postoupil Metalurgs), FK Mogren (Č. Hora) - Hapoel Kirjat Šmona (Izr.) 0:3 (1:1, postoupila Šmona), Flora Tallinn - Djurgaarden 2:2 (0:0, postoupil Djurgaarden), Nistru Otači (Mold.) - Hertha Berlín 0:0 (1:8, postoupila Hertha), Gomel (Běl.) - Legia Varšava 1:4 (0:0, postoupila Legia), Stavanger (Nor.) - FK Vetra (Lit.) 2:0 (0:1, postoupil Stavanger), FC Haka (Fin.) - Cork (Ir.) 4:0 (2:2, postoupila Haka), Birkirkara (Mal.) - Hajduk Split 0:3 (0:4, postoupil Hajduk), Apoel Nikósie - FK Pelister (Mak.) 1:0 (0:0, postoupil Apoel Nikósie), Kalmar FF (Švéd.) - Union Lucemburk 7:1 (3:0, postoupil Kalmar), Midtjylland (Dán.) - Bangor City (Wal.) 4:0 (6:1, postoupil Midtjylland), Žilina - Ripo Minsk 1:0 (2:2, postoupila Žilina), BK Tórshavn (Faer. ostr.) - Bröndby Kodaň 0:2 (0:1, postoupilo Bröndby), The New Saints (Wal.) - Suduva (Lit.) 0:1 (0:1, postoupila Suduva), FK Partizani (Alb.) - Široki Brijeg (Bos.) 1:3 (0:0, postoupil Široki Brijeg), KS Vllaznia (Alb.) - Koper (Slovin.) 0:0 (2:1, postoupila Vllaznia), Debrecín - Šachtor Karaganda (Kaz.) 1:0 (1:1, postoupil Debrecín), Grevenmacher (Luc.) - Hafnarfjördur (Isl.) 1:5 (2:3, postoupil Hafnarfjördur), FC Kodaň - Cliftonville (Sev. Ir.) 7:0 (4:0, postoupila Kodaň), IK Akranes (Isl.) - Honka Espoo (Fin.) 2:1 (0:3, postoupilo Espoo), Slaven Koprivnica (Chorv.) - Marsaxlokk (Mal.) 4:0 (4:0, postoupila Koprivnica), Bellinzona (Švýc.) - Ararat Jerevan 3:1 (1:0, postoupila Bellinzona), Sant Juliá (And.) - Varna 0:5 (0:4, postoupila Varna), Zrinjski (Bos.) - FC Vaduz 3:0 (2:1, postoupil Zrinjski), Juvenes-Dogana (San Mar.) - Hapoel Tel Aviv 0:2 (0:3, postoupil Hapoel), Austria Vídeň - Tobol Kostanaj (Kaz.) 2:0 (0:1, postoupila Austria), NK Lublaň - Zeta Banovči (Č. Hora) 1:0 (1:1, postoupila Lublaň), Lech Poznaň - Lenkoran (Ázerb.) 4:1 (1:0, postoupila Poznaň), St. Patrick´s (Ir.) - JFK Olimps (Lot.) 2:0 (1:0, postoupil St. Patrick´s), Manchester City - EB/Streymur (Faer. ostr.) 2:0 (2:0, postoupil Manchester City).