Rubriky:

Evropská liga

Tak to bylo na ručník! Francouzi po půli Slavii zcela zostudili

1. října 2009 23:06 - PRAHA

Dva zápasy stačily a naděje fotbalové Slavie na další žití v základní skupině Evropské ligy a případný postup dál devalvovaly k bodu mrazu. Po prohře v Janově totiž Eden vydrancovalo francouzské Lille, takže Jarolímův tým je dál bez bodu. Přitom čtvrteční partie se pro něj vyvíjela víc než nadějně, neboť hned v samém úvodu šel do vedení, jenže vlastní gól Suchého hned po půli byl předzvěstí pětigólového debaklu, s nímž domácí nakonec odešli.

 

Michaela Říhová, Právo

Lepší začátek si snad ani Jarolímovi svěřenci přát nemohli. Lille se v prázdném Edenu nestačilo ani rozkoukat a už prohrávalo... Brazilec Emerson totiž lajdácky rozehrával, Šenkeřík se k míči dostal a ocitl se tváří v tvář gólmanovi Butellemu, který ho poslal k zemi. Nařízenou penaltu Belaid už v 6. minutě s přehledem proměnil a Slavia se tudíž mohla rozjet za třemi plánovanými body.

Hloušek dával návod, Belaid také

Nahrávalo jí totiž úplně všechno. Francouzi s nožem na krku už vyčkávat nemohli a museli se pustit do útočení. Aubameyang zkoušel překvapit Vaniaka, Souquet po akci velice aktivního a hbitého Hazarda rovněž, a i když neuspěli, své spoluhráče patřičně naladili a vyburcovali. Dokonce natolik, že ti se pouštěli do ofenzivy s takovou vehemencí, že až trestuhodně otvírali obranu a nabízeli Pražanům možnosti k rychlým výpadům.

Zejména Hlouškova ve 24. minutě byla převeliká a i když gólem neskončila, dala domácím recept, co s Francouzi hrát a jak je přehrát. Dva Belaidovy dalekonosné pokusy, s nimiž měl gólman Butelle neskonalé problémy, ovšem jako návod rovněž sloužit mohly.

Francouzům pomohl Suchý

Bohužel ale neposloužily, takže v otevřené a ofenzivně laděné partii Francouzi žili a hned po změně stran udeřili. Nikoli ovšem sami, ale s pomocí dezorientovaného nešťastníka Marka Suchého, který srazil centr Hazarda za Vaniakova záda.

Dvě minuty po přestávce se tudíž museli domácí zase hnát za plánovanou a pro jejich další žití ve skupině nezbytnou výhrou nanovo. Vyburcovali se, přitiskli Lille před šestnáctku a v tu ránu se gard vyměnil. Slavia útočila, její soupeř bránil a čekal na své chvíle. A ty se mu začaly nabízet v okamžiku, kdy trenér Jarolím stáhnul dost nepochopitelně ze hry Ragueda.

Výprask? Spíše ostuda!

Dvacet minut před koncem přišla první, jenže střídající Frau po dvou minutách na vníku trefil z hranice šestnáctky jen tyč. Jarolímovi svěřenci ale tohle varování vážně nevzali, vzápětí mu Suchý po prohraném souboji poskytl zase nadmíru prostoru a času a francouzský útočník už se nemýlil.

Tři minuty před koncem pak po další akci nebezpečného Hazarda druhý z náhradníků Lille Gervinho dílo zkázy dokonal a Slavia se v tu úplně zhroutila. Dostala další dva góly a opouštěla svou arénu zcela deklasovaná. Mít trenér Jarolím možnost hodit na hřiště ručník, určitě by tak učinil a svůj bezmocný tým zasypávaný skandováním nespokojených fanoušků :"My chceme Slavii!", tak vysvobodil.

Naproti fotbalovější a nadmíru efektivní Francouzi dostáli svému předsevzetí - Eden vydrancovali a úvodní remízu s Valencií umocnili plánovanou výhrou v Praze.

Slavia - Lille 1:5 (1:0)
Branky: 6. Belaid z pen. - 47. Suchý vlastní, 71. Frau, 87. Gervinho, 90. Souquet, 90.+1. Gervinho. Rozhodčí: Schörgenhofer - Hoxha, Strudl (všichni Rakousko). ŽK: Volešák - Butelle, Dumont. Diváků: 9 158.
Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Vomáčka, Hubáček - Janda, Ragued (62. Grajciar), Volešák, Belaid (76.Vasiljevič)  - Šenkeřík (76. Vlček), Hloušek. Trenér Jarolím.
Lille: Butelle - Emerson, Beria, Rami, Vandam - Dumont, Cabaye (83. Mavuba), Souquet, Aubameyang (62. Gervinho) - Hazard, Vittek (67. Frau). Trenér Garcia.

zp, mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..