Lyon - Sparta 2:1Sparta tentokrát v Lyonu debaklu ušla, Krejčího gól však na body nestačil

59. Gomis 1 : 0
62. Lisandro 2 : 0
77. Krejčí 2 : 1

Lyon

Pět gólů jako před osmi lety sice na Stade de Gerland nedostali, jinak se však fotbalisté Sparty ujistili, že Lyon je pro ně až příliš horkou půdou. Olympique zvítězil v premiéře Evropské ligy 2:0 v duelu, který byl pro Pražany až příliš těžký. Poločas sice bez gólů přežili, po přestávce se však mnohem fotbalovější Lyon prosadil a dvěma trefami v rozpětí tří minut rozhodl. Gól střídajícího Krejčího už na tom nic nezměnil. Další zápas hraje Sparta 4. října doma s Bilbaem.

Lisandro z Olympique Lyon se raduje z branky, kterou vstřelil Spartě.

Zatímco kapitán Matějovský neusedl po zranění ani na lavičku, kouč Lavička udělal v základní sestavě jednu nečekanou změnu. Do jedenáctky se nevešel Krejčí a kraje zálohy obsadili Kadeřábek s Přikrylem.

První okamžiky zápasu strávili Pražané před brankou Olympique a Kweuke vyslal jednu velmi nepřesnou střelu. Lyonu však stačily jen čtyři minuty na to, aby předvedl, čím se prosazoval i v Lize mistrů. Hbitý Lacazette utekl všem, přesně přihrál a obávaný střelec Gomis zakončil jen těsně vedle. Podobnou akci si stejná dvojice brzy zopakovala, střela však mířila vysoko nad Vaclíkovu branku.

Do třetice už měl Gomis šanci tutovou. Ve 23. minutě ho vysunul Grenier, lyonský hrot šel sám na brankáře, ale zvolil jen slabé zakončení do Vaclíka. Když se naplnila první půlhodinka, řítil se pak Gomis na gólmana sám v ještě větší rychlosti, Vaclík ovšem Spartu výtečně podržel.

Dabo opustil trávník na nosítkách

Letenští v poli prohrávali spoustu osobních soubojů, od domácích atletů většinou odpadávali jako mouchy, což vedlo k převaze Lyonu. V závěru poločasu všem na stadiónu zatrnulo, když obránce Dabo zůstal po hlavičkovém souboji s Kadeřábkem ležet na trávníku a hřiště opustil na nosítkách. Na hřišti kvůli tomu vznikla i menší strkanice mezi hráči a Kadeřábek nakonec dostal žlutou kartu.

Hned v nástupu do druhé půle znovu pálil Gomis a trefil jen zadní tyč, k níž se upíná síť. To už ovšem trápení ústřední postavy zápasu končilo. Po centru Grenira z rohového kopu na zadní tyč hlavičkoval Gomis, jehož střelu nešťastně tečoval Kadeřábek. Vaclík si na míč sáhl, ale gólu nezabránil. O tři minuty později si Lyon náskok pojistil. Gomis přenechal míč na hranici malého vápna Lisandru Lópezovi, který propálil Vaclíka mezi nohama.

Krejčí se trefil parádně

To byl rozhodující úder. Sparta si sice také jednu šanci konečně vytvořila, jenže Jarošík po Přikrylově centru hlavičkoval jen do gólmana.

Až střídající Krejčí vlil hostům naději. Kadeřábek uvolnil na pravém křídle Kadlece, jehož přízemní centr před branku umístil do horního rohu domácí branky právě Krejčí a hosté ještě mohli pomýšlet na bodový zisk.

Autor snižujícího gólu pak vystrašil gólmana ještě jednou - a jen těsně minul.

Spartu ještě jednou podržel Vaclík a v nastavení Kadeřábek hlavou jen těsně minul branku. Letenští tak musejí litovat hlavně prvního poločasu, v němž nebyli dopředu téměř vůbec nebzepeční.

Olympique Lyon - Sparta Praha 2:1 (0:0)
Branky: 59. Gomis, 62. López - 77. Krejčí. Rozhodčí: Bojko (Ukrajina). ŽK: Gonalons, Lacazette - Kadeřábek. Diváci: 20 800.
Lyon: Vercoutre - Réveillére, Koné, Biševac, Dabo (43. Umtiti) - Malbranque (83. Fofana), Gonalons - Lacazette, Grenier, López (67. Monzón) - Gomis. Trenér Garde.
Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič - Pavelka (58. Holek), Hušbauer (84. Balaj) - Kadeřábek, Kadlec, Přikryl (71. Krejčí) - Kweuke. Trenér Lavička.