Plzeň je třináctým nejlepším fotbalovým týmem roku. Přeskočila Arsenal, United i City

Wiesbaden

Famózní tažení Plzně pohárovou Evropou zaujalo Mezinárodní federaci fotbalových historiků a statistiků IFFHS, kteří Viktorii zařadili na třinácté místo mezi nejúspěšnějšími fotbalovými týmy světa za rok 2013. Západočeši se umístili dokonce před anglickými velkokluby Arsenalem, Manchesterem City, Manchesterem United i všemi italskými celky. Vítězem se stal loni naprosto bezkonkurenční Bayern Mnichov, který získal pět trofejí.

Plzeňský kapitán Pavel Horváth se raduje z vítězství nad CSKA Moskva.

Plzeň si o vysoké umístění řekla kromě mistrovského titulu také velmi dobrými výkony na mezinárodní scéně. Na jaře loňského roku překvapila Neapol a postoupila do osmifinále Evropské ligy. V této sezóně se pak probojovala do základní skupiny Ligy mistrů, kde obsadila v konkurenci Bayernu, Manchesteru City a CSKA Moskva třetí místo a čekají ji jarní boje v Evropské lize.

Díky tomu dostala v hlasování IFFHS 214,5 bodu a jen těsně zaostala za posledním finalistou Ligy mistrů Dortmundem.

Vedle Plzně se mezi prvních 200 týmů světa probojoval také Liberec, který rovněž na podzim úspěšně reprezentoval v Evropské lize a obsadil 43. příčku. Pražské Spartě patří 132. pozice a Jablonec se umístil na 177. místě.