Rubriky:

Evropská liga

V titul jsem věřil už po podpisu smlouvy, říká Poborský

3. června 2003 10:34 - PRAHA

Pražská Sparta po roční pauze znovu vládne českému fotbalu. "Je to skvělé, ale nesplnili jsme druhý úkol - uspět v pohárové Evropě," našel v rozhovoru pro Právo kazy na skončené sezóně Karel Poborský. Letenský kapitán se stal nejlepším hráčem ročníku podle sestav Práva. "To mě těší, ale upřednostňuji kolektivní úspěchy," řekl.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Podle počtu zařazení do sestav kola jste se stal nejúspěšnějším hráčem ročníku. Co pro vás znamenají taková ocenění?

Osobních ocenění si vážím, protože jsou povzbuzující, ale svým způsobem i zavazující. Sám však upřednostňuji kolektivní úspěchy, takže titul se Spartou pro mne má větší cenu.

Mistrem jste se stal už v roce 1996 se Slavií, lze tato prvenství v lize nějak srovnat?

Nelze, protože se rodila v odlišných podmínkách. Tenkrát jsem byl jeden z mladíků ve Slavii. Měli jsme dobré mužstvo, které hrálo výborně v lize i v Poháru UEFA. Tentokrát jsem měl větší odpovědnost, víc se ode mne čekalo. Cesta za tím letošním titulem byla náročnější, o to víc si ho vážíme.

Kdy jste uvěřil v titul se Spartou?

Bez nadsázky už při loňském letním podpisu smlouvy. Byl to cíl mužstva, jiná cesta neexistovala.

Sparta však měla dva hlavní cíle. Ten druhý, účast v Lize mistrů, jste nesplnili...

Dodnes nás to mrzí. Nakonec jsme nezvládli ani Pohár UEFA. Tato sezóna tak není stoprocentně úspěšná.

Ani v Gambrinus lize jste nehráli vždy pro oko diváka. Čím si vysvětlujete výkyvy?

Kádr mužstva se hodně změnil, odešli zkušení fotbalisté, noví se museli s mužstvem sžít. Přišla zranění. Na Spartu jsou všichni vždycky nažhavení a hrají na hranici svých možností. To není výmluva, ale skutečnost. Některé zápasy jsme nezvládli podle našich představ. Výkyvů jsme si vědomi a všichni víme, že musíme na zlepšení hodně popracovat.

Kam byste zařadil anglický titul s Manchesterem United?

To je úplně něco jiného. Samozřejmě, že patří k mým největším úspěchům, stejně jako stříbro z mistrovství Evropy a dva české tituly.

Bude podzimní Sparta silnější než jarní?

Věřím, že ano, ale o tom můžeme teď hovořit jen teoreticky. Všechno se ukáže až na hřišti. Někdy totiž ani nejsilnější nevyhraje, ale každý zápas začíná 0:0. Věřím, že budeme mít i potřebný kousek štěstí. Alespoň co se týká losu třetího předkola a postoupíme minimálně do základní části Ligy mistrů.

Karel Felt

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..