Fotbalisté Norimberku poprvé prohráli doma

BERLÍN

Tři dny po porážce v Berlíně, jež byla jejich první v sezóně, ztratili fotbalisté Norimberku všechny body i doma. V úterním utkání 11. kola německé ligy prohráli na vlastním stadionu 1:2 s Brémami, jež si tak udržely první místo v tabulce.

Werderu pomohli k vítězství svým prvním gólem v sezoně reprezentant Frings a krásnou ranou z trestného kopu z dvaceti metrů Diego. Domácí už jen snížili v nastaveném čase díky penaltě Banoviče, jenž v 80. minutě střídal Tomáše Galáska. Naopak na posledních dvacet minut přišel Jan Polák a krátce nato dostal žlutou kartu.

Dva body za Brémami se udržel Stuttgart, jenž dvěma góly v závěru porazil 2:0 Hamburk. Klub ze severu Německa je v těžké krizi a po středečních dohrávkách se může propadnout do pásma sestupu. David Jarolím odehrál v záloze poraženého týmu celé utkání.

Německo - 11. kolo:
Dortmund - Cáchy 0:0, Mohuč - Wolfsburg 1:2 (7. Szabics - 5. Hanke z pen., 84. Lamprecht), Stuttgart - Hamburk 2:0 (80. Gomez, 85. Hitzlsperger), Norimberk - Brémy 1:2 (90+2. Banovič z pen. - 32. Frings, 79. Diego).