Rubriky:

Evropské ligy

Gólman Čech míří z Liberce do Ruska

3. ledna 2007 11:15 - LIBEREC

Přestupu brankáře Marka Čecha do Vladivostoku už nic nebrání. Gólman mistrovského Slovanu Liberec podle všeho už v nejbližších dnech podepíše v ruském klubu smlouvu, protože obě strany se v úterý shodly na odstupném. Informaci poskytl médiím mluvčí libereckého klubu Lukáš Váňa a hráčův agent Pavel Zíka potvrdil, že brankář už nejspíše v pátek podepíše v Moskvě tříletý kontrakt.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

V prohlášení Váňa uvedl, že liberecký šéf Zbyněk Štiller podepsal v úterý smlouvu, v níž je jasně stanoveno, za jakých podmínek reprezentační náhradník přestoupí. Klub se rozhodl přestupovou sumu nezveřejňovat, ale podle informací ruských médií lze sumu odhadnout na dvanáct milionů korun.

Rozhodnutí má nyní podle Libereckých ve svých rukou Marek Čech, který nabídku podle všeho přijme. Už před Vánoci totiž naznačil prostřednictvím svého agenta Pavla Zíky, že upřednostňuje atraktivní ruskou nabídku před možností odejít chytat do Kolína nad Rýnem druhou bundesligu.

Náhradu hledat nebudou

"Ve čtvrtek se Marek vrací z dovolené v Egyptě a už v pátek vyrazí do Moskvy, kde ho čeká lékařská prohlídka a pokud vše dopadne dobře, tak i podpis nejspíše tříleté smlouvy," uvedl Zíka, jehož agentura Sport Invest International hráče zastupuje.

Liberec prý nebude za Čecha hledat náhradu. "Jsem přesvědčen, že Marka nahradíme z vlastních zdrojů. Máme tu tři kvalitní brankáře v čele se zkušeným Zbyňkem Hauzrem. Nezapomínejme ale ani na kvality Petra Bolka a Maxima Uvarenka," řekl sportovní ředitel Ladislav Maier, sám bývalý gólman. "Nebudu říkat, kdo by měl Čecha nahradit, ale jsem přesvědčen, že v brankáři naše slabina nebude," dodal Maier.

Třicetiletý odchovanec ostravské fotbalové líhně přišel do Liberce v roce 2004 z Trnavy, v české lize odchytal 58 ligových zápasů a jedenkrát se dostal do reprezentační branky.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy