Rubriky:

Evropské ligy

Jarošík chápe problémy Ševčenka v Chelsea

10. ledna 2007 16:58 - GLASGOW

Český fotbalista Jiří Jarošík z Celtiku Glasgow naprosto chápe situaci ukrajinského útočníka Andreje Ševčenka, který se stále nemůže adaptovat v londýnské Chelsea. Sám totiž před dvěma lety Chelsea prošel a poznal, jak je těžké zvyknout si na anglický fotbal.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

"Je mi devětadvacet let a mám zkušenosti, ale stále pro mě není lehké zvykat si v novém týmu. To samé můžete vidět u Ševčenka v Chelsea. Naprosto ho chápu," řekl Jarošík v rozhovoru pro oficiální klubový magazín Celtic View. "Musíte si zvykat na novou zemi, nový styl fotbalu, a to pro hráče někdy není jednoduché," dodal.

Ševčenko přišel do Chelsea v létě za 30 milionů liber z AC Milán jako jeden z nejlepších střelců Evropy. Jenže na svou pověst nenavázal a v dresu londýnského celku se za celou podzimní sezonu prosadil jen pětkrát, za což sklízí kritiku ze všech stran.

Jarošík je v Rangers spokojený

Jarošíka koupila Chelsea v zimě roku 2005 z CSKA Moskva. V Londýně odehrál půl sezony, ale výrazněji se neprosadil. Následující sezonu tak strávil na hostování v Birminghamu a následně odešel do nejlepšího skotského klubu Celtiku Glasgow, kde nyní zažívá úspěšné časy.

"V Celtiku jsem si zvykl rychle, protože jsem se připojil k dobrému týmu. Hned jsem se tu spřátelil. Hráči, vedení i doktoři jsou všichni velmi milí a pomáhají nově příchozím," uvedl Jarošík. Pomohlo mu také to, že se mužstvu daří: po podzimní části vede Celtic skotskou ligu se sedmnáctibodovým náskokem před druhými Rangers.

ČTK

Zrušit