FC Sevilla prohrála doma s Mallorcou

MADRID

Fotbalisté Sevilly prohráli v 18. kole španělské ligy doma 1:2 s Mallorkou a promarnili tak šanci odpoutat se v čele tabulky od Barcelony, která podlehla v sobotním městském derby Espaňolu. Sevilla sice od 21. minuty vedla po trefě kanonýra Kanoutého z penalty, ale hosté ve druhém poločase utkání otočili a nečekaně si připsali teprve pátou výhru v sezoně.

Barcelona se nyní dělí o druhé místo s Realem Madrid, který ve večerním utkání porazil šestou Zaragozu. O nejtěsnějším vítězství rozhodl před přestávkou nizozemský kanonýr Nistelrooy. Dojem z utkání některým domácím fanouškům zpestřil kouč Realu Fabio Capello, který je dvakrát počastoval známým gestem se vztyčeným prostředníčkem.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo
Bilbao - Villarreal 0:1 (70. Forlán), Tarragona - Getafe 1:3 (61. Llera - 13. Dorado, 42. Guiza, 75. Casquero), Osasuna - Betis 5:1 (16. a 59. Soldado, 30. Punal, 58. Lopez, 73. Webo - 45. Arzu), Racing Santander - Real Sociedad 1:0 (90. Garay z pen.), Huelva - Deportivo La Coruňa 1:1 (10. Guerrero - 19. Arizmendi), FC Sevilla - Mallorca 1:2 (22. Kanoute z pen. - 47. Nunes, 62. Maxi Lopez), Vigo - Atlético Madrid 1:3 (70. Nené - 13. a 20. Torres, 54. Agüero), Real Madrid - Zaragoza 1:0 (41. Nistelrooy).