Rubriky:

Evropské ligy

Čech se může vrátit zpět do branky, rozhodli lékaři

17. ledna 2007 18:35 - OXFORD

Čtyřměsíční trápení jednoho z nejlepších brankářů světa a opory české fotbalové reprezentace Petra Čecha je u konce. Čtyřiadvacetiletý gólman se ve středu v Oxfordu podrobil důkladné zdravotní prohlídce po níž lékaři rozhodli, že po fraktůře lebky, kterou utpěl loni v řijnu, se Čech může opět postavit do branky londýnské Chelsea.

 

PRÁVO/Jan Krůta

Chytat by mohl chytat už v sobotním ligovém zápase v Liverpoolu. ČTK o tom informoval David Trávníček ze společnosti Sport Invest, která Čecha zastupuje.

Čecha prohlédl neurochirurg, který jej na podzim na specializované oxfordské klinice operoval. Vzápětí řekl, že je spokojen s tím, jak se Čechovo zranění zahojilo. Brankář tak podle lékařů může bez obav znovu hrát.

Jednička české reprezentace se zranila 14. října loňského roku v utkání v Readingu po zákroku záložníka Stephena Hunta a hovořilo se o tom, že může zmeškat celou sezónu. Po třech měsících už ale odchovanec plzeňského fotbalu hlásí návrat.

Mourinho se dočkal

Nyní záleží zřejmě už jenom na tom, zda se kouč José Mourinho rozhodne Čecha znovu postavit do branky. Mourinho však už nedávno prohlásil, že se nemůže dočkat, až bude moci se svou brankářskou jedničkou znovu počítat.

Jeden z nejlepších brankářů světa by měl v nejbližších zápasech nastupovat ve speciální přilbě, chránící poraněné místo na hlavě. "Anglická asociace by měla ve čtvrtek nebo nejpozději v pátek rozhodnout, zda Chelsea udělí výjimku a Petr v přilbě opravdu bude moci hrát," řekl Trávníček. "Nebude mě to nijak limitovat, už dva měsíce s tím trénuju. Zvykl jsem si na to," uvedl už dříve Čech.

Brankář už na začátku ledna tvrdil, že při návratu nebude cítit strach. "To, co mám odtrénováno, mi naznačuje, že se bát nebudu. Obav jsem se zbavil při trénincích," prohlásil Čech s tím, že se už navíc cítí stoprocentně fyzicky připravený.

Útok na titul může začít

Chelsea si od Čechova návratu hodně slibuje. Během jeho absence totiž klub s vyhlášenou defenzivou v ligových zápasech nezvykle často inkasoval. "Blues" po Čechově zranění dostali v 15 ligových duelech 13 branek, zatímco například během celé loňské sezóny s 38 zápasy Chelsea obdržela dohromady 22 gólů. S Čechem chce povzbuzená Chelsea zaútočit na třetí ligový titul za sebou, přestože nyní ztrácí na vedoucí Manchester United šest bodů.

Také vedení reprezentačního týmu zprávu z Oxfordu uvítá, protože jeden z klíčových hráčů národního týmu by neměl chybět v důležitých jarních zápasech kvalifikace o postup na evropský šampionát. Především pak 24. března v domácím duelu s Německem v Praze na Letné.

ČTK, Sport.cz

Zrušit