Barcelona se vzdálila Realu na čtyři body

MADRID

Fotbalisté FC Barcelona v neděli porazili v 20. kole španělské ligy Celtu Vigo 3:1 a svému velkému rivalovi z Madridu se vzdálili na čtyři body. Real totiž v sobotu vůbec poprvé v historii prohrál s Villarrealem. Poprvé v tomto kalendářním roce bodovala naplno Sevilla a po výhře 4:2 nad Levante je v tabulce druhá, bod za Barcelonou.

Na Nou Campu byl před 68 tisíci diváky výsledek dlouho na vážkách. Argentinec Saviola sice brzy rozjásal tribuny, ale hosté z penalty vyrovnali. Až dvanáct minut před koncem dostal po faulu na Van Bronckhorsta stejnou nabídku domácí Ronaldinho a nezaváhal. Výhru pak zpečetil Francouz Giuly, hosté dohrávali v deseti bez vyloučeného Lequiho.

Real Madrid se musel obejít bez Ronalda, který odletěl na námluvy do Milána, a své příznivce opět rozčaroval. Zklamaný sportovní ředitel klubu Predrag Mijatovič prohlásil, že ve druhém poločase jako by "Bílý balet" na hřišti ani nebyl. Nestává se moc často, že by Real za celý poločas ani jednou nevystřelil na branku. Villarreal vyhrál teprve podruhé z posledních sedmi zápasů. Postaral se o to devatenáctiletý záložník Marcos.

V první půli utkání mezi Levante a Sevillou se trefil jen nejlepší střelec ligy Kanouté, ale po pauze padaly branky na obou stranách. Hosté se dostali po zásahu Keržakova a vlastní brance Tommasiho do vedení 3:0, ovšem Levante zápas zdramatizovalo. V rozpětí pěti minut se prosadili obránce Déhu a Reggi. Alfaro však záhy domácím sebral naději a upravil na konečných 4:2.

O největší překvapení dne se postarala poslední Tarragona, která jednoznačně přehrála Espaňol Barcelona a zvítězila 4:0. Všechny branky vstřelila již v první půli. Espaňol hrál poslední čtyři minuty v deseti.

Španělsko - 20. kolo:
Atlético Madrid - Santander 1:1 (75. Ibaněz - 74. Žigič), Villarreal - Real Madrid 1:0 (68. Marcos), Getafe - Pamplona 2:0 (28. a 45. Gürza), Levante - FC Sevilla 2:4 (68. Déhu, 73. Reggi - 35. Kanoute, 55. Keržakov, 66. vlastní Tomassi, 76. Alfaro), Mallorca - Huelva 2:1 (39. Ballesteros, 45. Nuněz - 49. Juanma), San Sebastian - Bilbao 0:2 (13. a 69. Iraola), Tarragona - Espaňol Barcelona 4:0 (8. Portillo, 19. Campano z pen., 26. Pinilla, 43. Navas), Zaragoza - La Coruňa 1:1 (79. Milito z pen. - 21. Taborda), Barcelona - Vigo 3:1 (34. Saviola, 78. Ronaldinho z pen., 86. Giuly - 67. Nene z pen.), Betis - Valencie 2:1 (15. a 62. z pen. Robert - 10. Villa).