Čech si připsal čtvrtou nulu za sebou

LONDÝN

Brankář Petr Čech vychytal v Anglii čtvrté čisté konto za sebou a několika skvělými zákroky pomohl fotbalistům Chelsea k ligové výhře 1:0 nad Charltonem. Úřadující mistři díky sobotnímu vítězství v londýnském derby udrželi tlak na vedoucí Manchester United, který vede tabulku o tři body, nicméně má nedělní utkání s Tottenhamem k dobru.

Povinné vítězství zajistil Chelsea svým tradičním gólem z dálky Frank Lampard, jenž se za záda Scotta Carsona trefil v 18. minutě. Jednadvacetiletý anglický brankář poté zabránil několika šancím favorizovaných hostů, činil se ale i na druhé straně Čech. Reprezentační gólman zlikvidoval dvě dobré příležitosti Amadymu Fayemu, proti němuž musel zasahovat konečky prstů.

Na poslední minuty poslal kouč José Mourinho na trávník klíčového obránce Johna Terryho, jenž si připsal první start od poloviny prosince, kdy ho vyřadilo zranění zad.

Výborný výkon podal také další český brankář v Premier League Jan Laštovka, jenž vychytal Fulhamu vítězství 2:1 nad Newcastlem. Bývalý ostravský gólman po několika důležitých zákrocích kapituloval až v závěru po střele Martinse, ale tři body už londýnský tým udržel.

Očekávaným šlágrem dne bylo liverpoolské derby mezi FC a Evertonem, které i přes tlak "Reds" skončilo bezbrankovou remízou. Velkou zásluhu na remíze měl hostující gólman Howard, který několika skvělými zásahy znemožnil domácím radost ze zisku tří bodů vítězství. Liverpool tak na třetí příčce ztrácí na Chelsea už sedm bodů.

Arsenal náskok nestáhl

Náskok třetího týmu tabulky mohl stáhnout Arsenal, ale v Middlesbrough zachraňoval v deseti remízu 1:1 a jeho odstup za Liverpoolem zůstal čtyřbodový. Domácí poslal do vedení v 63. minutě Yakubu z penalty, nařízené za zákrok na něj. Za faul navíc viděl obránce Arsenalu Senderos červenou kartu.

Londýnskému týmu se i v oslabení podařilo vyrovnat díky kapitánovi Henrymu, jenž se trefil v 77. minutě. Český záložník Tomáš Rosický odehrál v dresu Arsenalu celý zápas.

Svým prvním gólem za Aston Villu pomohl svému novému týmu k výhře 1:0 nad West Hamem norský útočník John Carew, jenž přišel do Birminghamu z Lyonu výměnou za Milana Baroše.

Anglie - 26. kolo
Liverpool - Everton 0:0, Fulham - Newcastle 2:1 (49. Helguson, 73. McBride - 90. Martins), Manchester City - Reading 0:2 (79. a 89. Lita), Watford - Bolton 0:1 (63. Anelka), Aston Villa - West Ham United 1:0 (36. Carew), Charlton - Chelsea 0:1 (18. Lampard), Wigan - Portsmouth 1:0 (68. McCulloch), Blackburn - Sheffield United 2:1 (22. a 90. Pedersen - 25. Stead), Middlesbrough - Arsenal 1:1 (63. Yakubu z pen. - 77. Henry).