Eindhoven zdolal Spartu Rotterdam a dál vede

AMSTERODAM

Stoprocentní úspěšnost domácích týmů provázela dnešní utkání 21. kola nizozemské fotbalové ligy. Vedoucí Eindhoven si snadno poradil se Spartou Rotterdam, zato jeho konkurent v boji o špičku Ajax Amsterodam se trápil. Proti Utrechtu se nemohl více než hodinu prosadit a vysvobodil jej až gól útočníka Huntelaara z 68. minuty. Utrecht nakonec zlomilo vyloučení obránce Kellera v 71. minutě.

Ajax díky výhře 2:0 zůstal v kontaktu se špičkou tabulky a na Eindhoven stále ztrácí tři body. Bodovaly ale i další přední týmy Groningen i Heerenveen, které shodně uštědřily pětigólové debakly soupeřům ze spodních příček ligového pořadí.

21. kolo nizozemské ligy:
Ajax Amsterodam - Utrecht 2:0, Graafschap - Roda Kerkrade 2:1, Groningen - Nijmegen 5:1, Heerenveen - Venlo 5:1, PSV Eindhoven - Sparta Rotterdam 3:1.