Mazuchův gól na výhru Anderlechtu nestačil

BRUSEL

Fotbalisté Anderlechtu Brusel v 8. kole belgické ligy jen remizovali 1:1 na půdě Lierse, když jim k výhře nestačil ani gól českého stopera Ondřeje Mazucha. Anderlecht tak po třetí remíze v sezoně zůstal druhý v tabulce, na vedoucí Genk však ztrácí už čtyři body.

Ondřej Mazuch z Anderlechtu (vpravo) v souboji o míč s Markem Panteličem z Ajaxu.

Anderlecht přitom vedl od 31. minuty, kdy se prosadil Mazuch a zaznamenal první gól v sezóně. Navíc v 54. minutě přišli domácí o vyloučeného hráče a dohrávali v deseti. Ani to jim však nezabránilo v tom, aby třináct minut před koncem veterán Sonck srovnal.

Kromě Mazucha dnes žádný z českých hráčů Anderlechtu nenastoupil. Jan Lecjaks a Lukáš Mareček byli jen na lavičce, Jan Polák nebyl k utkání nominován.

Belgická fotbalová liga - 8. kolo:
FC Bruggy - Eupen 4:0, Kortrijk - Westerlo 1:2, Lierse - Anderlecht 1:1 (gól hostů Mazuch), Lokeren - Gent 3:2, Mechelen - Cercle Bruggy 2:2, Standard Lutych - Charleroi 2:1, Waregem - Beerschot 4:3.