Rubriky:

Evropské ligy

VIDEO: Irský útočník přeloboval zázračnou patičkou brankáře

8. října 2010 10:49 - BELFAST

Úžasná fotbalová paráda, naprosto nezapomenutelný moment! Tak hodnotí fotbaloví fajnšmekři kousek, který si připsal irský útočník Matty Burrows. Zapomeňte na Lionela Messiho, na Cristiana Ronalda - hlavní hit fotbalové sezóny přichází ze Severního Irska, konkrétně z hřiště ve východním Belfastu. Tam si totiž domácí Glentoran náramně poradil v ligovém zápase s Portadownem.

 

archiv

Ve vyrovnaném a nervózním závěru rozhodčí nastavil čas a právě v 92. minutě přišla rozhodující trefa. Po centru z levé strany si na hranici velkého vápna vyskočil pro míč Matty Burrows a zády k brance jej patičkou poslal nechytatelně pod břevno! Fanoušci byli u vytržení, nejvíc domácí, kteří už nevěřili ve vítězství.

Do historie FC Glentoran, která začíná už v roce 1882, se branka jistě zapíše zlatým písmem. V análech tu najdeme ostatně i jiné perly. Tak například, že na zápasy sem pravidelně chodil se svým dědečkem legendární fotbalista George Best. Ale když chtěl za belfastské hrát, byl odmítnut, protože byl "příliš malý a lehký." Nicméně na klub svého mládí nezanevřel a pomohl zorganizovat zápas ke 100. výročí glentoranských barev proti Manchesteru United.

bk, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy