Rubriky:

Evropské ligy

Živě

Brankář Vaclík přestupuje do nizozemského Graafschapu

9. července 2011 12:41 - PRAHA

Fotbalový brankář Tomáš Vaclík přestupuje z Viktorie Žižkov do nizozemského Graafschapu. V pondělí ho čeká zdravotní prohlídka, pak podepíše s čtrnáctým celkem minulé sezony nizozemské ligy smlouvu na tři roky. Potvrdil to hráčův agent Zdeněk Nehoda.

 

Radek Petrášek, ČTK

"V Nizozemsku jsem jednal se třemi zájemci o Tomášovy služby a nakonec jsme se rozhodli pro tým, který, jak společně věříme, bude nejvhodnější pro další rozvoj jeho kariery," uvedl v prohlášení Nehoda. "Tomáš zítra odletí do Nizozemska, kde by měl v pondělí absolvovat zdravotní prohlídku a následně podepsat novou smlouvu," dodal.

Žižkov už přestup odsouhlasil. "Tomáš má náš souhlas k odletu do Nizozemska, a pokud proběhnou lékařské testy bez problémů, v pondělí bychom měli přestup finálně realizovat," potvrdil ředitel Viktorie Jiří Rýva.

Dvaadvacetiletý Vaclík patří k největším českým brankářským talentům. Byl oporou jednadvacítky při zisku bronzových medailí na nedávném mistrovství Evropy a byl také už povolán do seniorské reprezentace.

Dosud však nemá na kontě ani jediný zápas v české první lize. Dosud totiž působil v druholigové Viktorii Žižkov, které letos pomohl k postupu do nejvyšší domácí soutěže. Předtím chytal za Vítkovice.

Nyní se o něj zajímalo více zahraničních celků. Ozvalo se i několik klubů z anglické ligy v čele s West Bromwichem. Nakonec si ale Vaclík zvolil postupnější cestu přes Nizozemsko, kde byl v minulosti na testech v PSV Eindhoven. Kývl však na nabídku Graafschapu, který hledal náhradu za odcházejícího Boye Watermana.

Tým s přezdívkou Superfarmáři se v posledních letech potácí na hranici mezi první a druhou ligou a potřebuje posílit. Vaclíka sledoval už delší čas, ale ředitel klubu Leen Looijen se nechal v minulosti slyšet, že si asi nebude moci českého gólmana dovolit.

Dnes však už na klubovém webu oznámil, že se podařilo Vaclíka získat. "Tomáš je velký talent a záměrně si vybral De Graafschap, protože tu dostane šanci chytat. Přitom měl minimálně osm jiných nabídek. Byl o něj opravdu velký zájem," řekl Looijen. Ten dal Vaclíkovi přednost například před veteránem Sanderem Westerveldem, který působil i v Liverpoolu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.