Chelsea prohrála s Liverpoolem, vedoucí duo uniká

LONDÝN

Fotbalisté Liverpoolu porazili v anglické lize Chelsea Londýn na její půdě, i když jen těsně 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil Francouz Bruno Cheyrou a Liverpool vyhrál na stadionu Stamford Bridge vůbec poprvé od vzniku Premier League. Arsenal promarnil útok na čelo tabulky, když s Evertonem jen remizoval 1:1. Anglickou ligu vede Manchester United.

Manchester United vyhrál na hřišti Boltonu góly Paula Scholese a Ruuda van Nistelrooije a na druhý Arsenal má teď náskok tří bodů.

Dramatický zápas sehrál Wolverhampton doma s Blackburnem, který od 14. minuty vedl po gólu Andyho Colea. Ačkoliv se domácí snažili, seč mohli, vyrovnat se jim povedlo až po změně stran. Střeleckou smůlu protrhl v 63. minutě Paul Butler, který srovnal, a krátce poté dostal Wolverhampton do vedení Alex Rae. Čáru přes rozpočet domácím udělal Dwight Yorke, který v závěru vyrovnal a urval pro Blackburn alespoň bod.

Anglická liga - 20. kolo:
Manchester City - Charlton 1:1 (39. Fowler - 84. Di Canio), Middlesbrough - Fulham 2:1 (15. Job, 67. Németh - 90. Hayles), Newcastle - Leeds 1:0 (4. Shearer), Southampton - Leicester 0:0, Tottenham - Birmingham 4:1 (10. a 24. Dalmat, 39. Davies, 79. Keane - 68. z pen. Savage), Wolverhampton - Blackburn 2:2 (63. Butler, 73. Rae - 14. Cole, 78. Yorke), Bolton - Manchester United 1:2 (87. Djorkaeff - 24. Scholes, 39. Van Nistelrooij), Chelsea - Liverpool 0:1 (33. Cheyrou), Everton - Arsenal 1:1 (75. Radzinski - 29. Kanu).