Arsenal dotáhl Manchester, Čech dvakrát inkasoval

LONDÝN

Fotbalisté Arsenalu v sobotu srovnali v tabulce anglické ligy krok s vedoucím Manchesterem United, když doma na Highbury porazil Middlesbrough 4:1. Manchester má ale zápas k dobru, v neděli se střetne s Newcastlem. Ve francouzské lize dvakrát lovil míč ze sítě český brankář Petr Čech, jeho Rennes prohrálo v Toulouse 0:2.

Hrdinou utkání v Londýně byl Francouz Thierry Henry. První gól vstřelil z penalty a druhý přidal z trestného kopu, který zahrál z hranice šestnáctky a trefil přitom obránce Queudrueho, od něhož se míč odrazil do sítě.

Na 3:0 zvýšil jeho krajan Robert Pires, který využil dalšího nedorozumění v obraně Middlesbroughu a vítězství Gunners zpečetil v 68. minutě Fredrik Ljungberg. Middlesbrough v závěru jen korigoval z penalty, kterou proměnil Grace Maccarone.

Šmicer ani mezi náhradníky, Berger zářil

Vyhrál i Liverpool kritizovaného kouče Gérarda Houlliera, i když se doma na Anfield Road zmohl v zápasu s Aston Villou jen na jeden gól. Míč navíc dopravil do branky obránce Aston Villy Mark Delaney. Vladimír Šmicer nehrál a neobjevil se ani na lavičce mezi náhradníky.

Patrik Berger patřil ke strůjcům vítězství Portsmouthu nad Manchesterem City. První i druhý gól padl po trestných kopech, které zahrával právě bývalý český reprezentant. Nováček Premier League vyhrál 4:2.

Prohráli i krajané v Marseille

Rennes prohrálo na hřišti posledního Toulouse 0:2. První gól inkasoval Petr Čech již v páté minutě od Cédrika Faurého, při druhém jej překonal z penalty Nicolas Dieuze. Krátce předtím v 79. minutě oslabil hostující celek Didot, neboť dostal druhou žlutou kartu.

Porážku museli strávit i čeští legionáři ve službách Marseille. Rudolf Skácel odehrál v Auxerre celý zápas, Štěpán Vachoušek nastoupil v 72. minutě. Prohře 0:2 však nezabránili, stejně jako brankář Fabien Barthez. Debut v domácím poháru se mu před týdnem nadmíru vydařil, ligovou premiéru ale výhrou neokořenil.

Francouzská liga:
Ajaccio - Le Mans 2:0 (11. a 77. Lacombe), Auxerre - Marseille 2:0 (3. Tainio, 16. Kalou), Guingamp - Štrasburk 3:2 (30., 33. a 62. Degano - 40. Le Pen, 45. Niang), Lens - Nantes 0:0, Mety - Bastia 1:0 (65. Thiaw), Montpellier - Bordeaux 1:2 (56. Pataca - 10. Chamakh, 53. Mavuba), Sochaux - Nice 0:0, Toulouse - Rennes 2:0 (6. Fauré, 82. Dieuze z pen.), Paris St. Germain - Lille 1:0 (13. vlastní Tavlaridis)
Anglická liga - 21. kolo:
Arsenal - Middlesbrough 4:1 (38. Henry z pen., 45. vlastní Queudrue, 57. Pires, 68. Ljungberg - 86. Maccarone z pen.), Birmingham - Southampton 2:1 (16. Clemence, 67. Kenna - 6. Ormerod), Blackburn - Bolton 3:4 (3. Greško, 24. Yorke, 34. Cole - 1. a 78. Nolan, 42. Djorkaeff, 73. Janakopulos), Fulham - Everton 2:1 (45. Saha, 46. Malbranque - 81. Kilbane), Charlton - Wolverhampton 2:0 (38. a 79. Eull), Leeds - Tottenham 0:1 (56. Keane), Liverpool - Aston Villa 1:0 (36. vlastní Delaney), Portsmouth - Manchester City 4:2 (52. a 77. Yakubu, 19. Stefanovič, 58. Sheringham - 21. Anelka, 45. Sibierski)