Nedvědův Juventus utrpěl debakl v Římě

Bouřlivé oslavy propukly na Olympijském stadiónu v Římě poté, co hráči AS rozdrtili v nedělním utkání 20. kola italské ligy turínský Juventus 4:0. Římští fotbalisté se po brankách Dacourta, Tottiho a dvou zásazích Cassana odpoutali v tabulce od Juventusu, na vedoucí AC Milán ztrácejí na druhém místě pět bodů.

Olivier Dacourt otevřel skóre ligového šlágru už ve 12. minutě, když nadvakrát překonal brankáře Buffona. Do poločasu se několikrát zajiskřilo na obou stranách, do přestávky však bouřlivé ochozy gól neviděly.

Druhou příležitost dostali domácí v 53. minutě, kdy rozhodčí Collina nařídil penaltu po Monterově faulu na Cassana. Pokutový kop s jistotou proměnil Francesco Totti.

Antonio Cassano pak přispěl k drtivému vítězství římského celku dvěma brankami v 70. a 85. minutě. V dresu turínského klubu mohl v 73. minutě korigovat skóre z penalty David Trezeguet, pálil však do brankáře. Celý zápas strávil na hřišti Pavel Nedvěd.

Hráči milánského AC přehráli Perugii 2:1 a upevnili si tak vedení v tabulce soutěže. Fanoušci únorového soupeře pražské Sparty v osmifinále Ligy mistrů si ale na San Siru museli na gól počkat sedmdesát minut.

Obrana Perugie dlouho vzdorovala, ale nakonec kapitulovala v rychlém sledu dvakrát za sebou. Milán si v závěru zápas zkomplikoval poté, co přišel o vyloučeného zadáka Guiseppeho Pancara.

Vydařený zápas sehrálo Lazio Řím v Parmě, kde zvítězilo 3:0. Lví podíl na tom měl Argentinec Claudio López, který v první půli otevřel skóre a po změně stran přidal druhý gól.

Smůlu měl dnes naopak další milánský klub Inter, který sice v Janově dvakrát vedl, ale nakonec se musel spokojit s bodem za remízu 2:2. V tabulce je sice dál čtvrtý, dovolil však, aby se na něj páté Lazio bodově dotáhlo.

Itálie - 20. kolo
AC Milán - Perugia 2:1 (71. Rui Costa, 75. z pen. Pirlo - 82. z pen. Fresi), Empoli - Siena 1:0 (69. Rocchi), Modena - Ancona 2:1 (34. Marazzina, 57. Milanetto - 3. Bucchi), Parma - Lazio Řím 0:3 (37. a 53. López, 61. Corradi), Reggina - Brescia 0:0, Sampdoria Janov - Inter Milán 2:2 (56. Cipriani, 85. Doni z pen. - 32. a 78. Vieri), AS Řím - Juventus 4:0 (13. Dacourt, 53. Totti z pen., 70. a 85. Cassano)

La Coruňa stále ve hře o čelo tabulky

Fotbalisté La Coruni porazili v nedělním ligovém zápase Albacete po bezbrankové první půli 2:0 a dál tak udržují krok s vedoucím tandemem. Na druhou Valencii ztrácejí čtyři a na vedoucí Real šest bodů. Od čtvrtého Bilbaa je naopak dál dělí bodů deset.

Barcelona si odvezla tři body z Pamplony, po penaltovém vyrovnání domácích v druhé půli o tom rozhodl Brazilec Ronaldinho. Svěřenci nizozemského trenéra Franka Rijkaarda jsou v tabulce už čtvrtí, na vedoucí Real Madrid však ztrácejí patnáct bodů.

Španělsko - 23. kolo
Albacete - La Coruňa 0:2 (59. Scaloni, 61. Luque), Bilbao - Murcia 2:1 (10. Urzaíz, 44. Yeste - 14. García), Celta Vigo - Villarreal 2:1 (18. Miloševič, 26. vlastní Mari - 84. Anderson), Espaňol Barcelona - Valladolid 2:0 (56. Tamudo, 58. Fredson), Santander - Betis Sevilla 1:2 (5. vlastní Benjamin - 32. Benjamin, 90. Joaquín), FC Sevilla - Mallorca 3:0 (51. Baptista, 55. Gallardo, 85. Marti), Osasuna Pamplona - FC Barcelona 1:2 (67. Punal z pen. - 43. Saviola, 77. Ronaldinho), Zaragoza - San Sebastian 2:1 (5. a 90. Villa - 38. Alonso)