Fenerbahce - Galatasaray 0:0Baroš s Ujfalušim vyhráli s Galatasarayem tureckou ligu

Istanbul

Čeští fotbalisté Milan Baroš a Tomáš Ujfaluši vyhráli s Galatasarayem tureckou ligu. Istanbulský klub získal titul po čtyřleté pauze díky dnešní bezbrankové remíze v posledním kole play off s městským rivalem Fenerbahce, před kterým udržel v konečné tabulce jednobodový náskok.

Milan Baroš na tréninku české fotbalové reprezentace

Oba celky zápas dohrávaly v deseti. Na straně domácích byl v 65. minutě po druhé žluté kartě vyloučen záložník Issiar Dia, Galatasaray deset minut před koncem přišel o Ujfalušiho. Bývalý český reprezentant dostal dvě žluté v rozmezí dvou minut.

Zápas nedohrál ani Baroš. Třicetiletý útočník sice přišel na hřiště v 27. minutě místo Johana Elmandera, devět minut před koncem zápasu ho však vystřídal obránce Gökhan Zan.

Konec utkání na stadionu Fenerbahce provázely násilnosti fanoušků. Chuligáni vtrhli po závěrečném hvizdu na hřiště a na policii, která chránila hráče prchající do kabin, podle agentury AP házeli vytrhané plastové sedačky. Policisté museli zasáhnout pepřovým sprejem.

Ujfaluši se dočkal v 34 letech prvního mistrovského titulu v kariéře, Baroš už slavil ligový triumf v roce 2007 ve Francii s Lyonem.

Galatasaray získal 18. titul v historii, sezonu však zastínil rozsáhlý korupční skandál. Aféra propukla loni v červenci a tehdejší mistr Fenerbahce zapletení do skandálu odnesl neúčastí v Lize mistrů. Svaz sice nedávno většinu podezřelých očistil, prezident Fenerbahce Aziz Yildirim však stále sedí ve vězení a soud s ním a dalšími 92 lidmi probíhá.

Turecká fotbalová liga - 6. kolo play off:
Skupina o titul:
Fenerbahce - Galatasaray 0:0 (obránce hostů Ujfaluši byl v 80. minutě vyloučen).