Rubriky:

Evropské ligy

Mutu: Chelsea mi zničila kariéru!

31. října 2004 12:22 - LONDÝN

Útočník Adrian Mutu obvinil zástupce Chelsea, že zničili jeho fotbalovou kariéru, když ho propustili kvůli pozitivnímu dopingovému testu na kokain. Fotbalistovi za to hrozí až dvouletý distanc. Navíc se vedení klubu údajně chystá Mutua žalovat o náhradu škody, aby dostalo zpátky alespoň část z téměř 16 miliónů liber, které zaplatilo za jeho přestup Parmě.

Britský deník Telegraph napsal, že Chelsea by mohla od rumunského útočníka požadovat až sedm miliónů liber. Pětadvacetiletý fotbalista se domnívá, že jeho kariéra je v ruinách. "S fotbalem můžu skončit úplně. Co bych tady dělal?" uvedl bývalý hráč Interu Milán a Parmy.

"Chelsea mě zničila. Nevím, co budu dělat. Z jejich rozhodnutí jsem pořád v šoku. Nečekal jsem, že mě budou platit, když si budu odpykávat trest, ale s vyhazovem jsem nepočítal," řekl Mutu listu Sunday Mirror.

Mourinho: Mutu se choval divně

Funkcionáře Chelsea napadl kvůli Mutuově vyhazovu šéf hráčské asociace Graham Taylor. Pozitivní dopingový test byl podle něj cílenou akcí. Klub se prý chtěl zbavit rumunského fotbalisty, který se mimo jiné nedávno dostal do sporu s trenérem Josém Mourinhem. Mutu odehrál začátkem září kvalifikační zápas s českou reprezentací, přestože jeho zaměstnavatel chtěl, aby si doléčil zranění.

Mourinho v sobotu uvedl, že už dříve se k němu donesly zprávy, že Mutu bere kokain. "Choval se divně, chodil pozdě nebo vůbec. Objevovala se u něj zranění, ale nikdo nevěděl, co se mu kdy stalo," vykládal Mourinho, který souhlasí s tím, že vedení klubu fotbalistu propustilo. "Koupili ho, aby hrál fotbal a takhle bude na dlouhou dobu mimo," prohlásil portugalský kouč.

Další budoucnost v Arsenalu?

Potěšující zvěst naopak poslal Mutuovi trenér Arsenalu Arsene Wenger. Až si hráč odpyká trest, zváží prý jeho angažmá na Highbury. "Mutu má jako kdokoli jiný právo začít od nuly. Až si to odbude, bude volný k jednání. Za takových okolností je dobré se s hráčem setkat a zjistit, co může nabídnout. Pozitivní test měli i jiní hráči a teď znovu hrají ve velkých klubech," povzbudil Wenger Mutua.

ČTK, Sport.cz

Zrušit