Feyenoord - Heerenveen 1:1Fotbalisté Feyenoordu se v generálce na Spartu moc nepředvedli

Rotterdam

Nepříliš vydařenou generálku na čtvrteční úvodní utkání 4. předkola Evropské ligy proti pražské Spartě odehráli fotbalisté Feyenoordu Rotterdam. V 2. kole nizozemské ligy jen remizovali doma s Heerenveenem 1:1 a připsali si první bodovou ztrátu v nové sezóně.

S Feyenoordem to přitom během utkání vypadalo ještě hůř. V 76. minutě musel ze hřiště po červené kartě Joris Mathijsen, který prožil nepovedený debut v novém klubu. Hosté následně z penalty otevřeli skóre, aspoň bod zajistil favoritovi pět minut před koncem Ruben Schaken.

Feyenoord nastoupil v sestavě: Mulder - Janmaat, Mathijsen, Indi, Nelom - Vormer, Immers (86. Kongolo), Clasie - Schaken, Fernandez (64. Leerdam), Cissé (64. Cabral).

V sestavě Arnhemu nechyběl český stoper Tomáš Kalas, jeho celek si odvezl nejtěsnější vítězství 1:0 ze hřiště Zwolle.

Nizozemská fotbalová liga - 2. kolo:
PSV Eindhoven - Roda Kerkrade 5:0, Breda - Twente Enschede 0:1, Venlo - Utrecht 1:3, Zwolle - Arnhem 0:1, Feyenoord Rotterdam - Heerenveen 1:1.