Soupeř Liberce Dněpr otočil v ukrajinské lize zápas s Luckem

Dněpropetrovsk

Fotbalisté Dněpru Dněpropetrovsk otočili dnešní duel ukrajinské ligy a zdolali doma Volyň Luck 2:1. Před čtvrteční odvetou 4. předkola Evropské ligy s Libercem si tak udrželi třetí místo v tabulce.

Liberecký Lukáš Vácha (v bílém) překonává brankáře Dněpru Dněpropetrovsku Jana Lašťůvku.

Volyň dostal na stadionu Dnipro Arena do vedení Švýcar Subotic ve 20. minutě, hostům však náskok dlouho nevydržel kvůli brance Kaliniče. Hned dvě minuty po přestávce dokonal obrat Alijev a Dněpr s brankářem Janem Laštůvkou skóre 2:1 udržel až do konce.

Na rozdíl od duelu na stadionu U Nisy se do základní jedenáctky nevešel český stoper Ondřej Mazuch. Kouč Juande Ramos udělal tři změny a nasadil sestavu: Laštůvka - Mandzjuk, Odibe, Čeberjačko, Strinič - Alijev (80. Matheus), Giuliano, Rotaň, Konopljanka (87. Babenko) - Olijnik (46. Zozulja), Kalinič.

Liberečtí vybojovali v úvodním duelu remízu 2:2 díky penaltě Lukáše Váchy z poslední minuty, odveta je na programu ve čtvrtek od 18 hodin.