Čech opět neinkasoval, Chelsea vede ligu o 8 bodů

Petru Čechovi jde vánoční program v anglické fotbalové lize k duhu. Český gólman Chelsea v úterý vychytal potřetí za sebou nulu, již čtrnáctou v soutěži, a lídr tabulky si odvezl vítězství 2:0 z Portsmouthu. Svěřenci trenéra Josého Mourinha mají v čele Premier League náskok osmi bodů na Arsenal, který hraje v Newcastlu ve středu.

Petr Čech

Čech se v úterý nemusel obávat jedovaté levačky Patrika Bergra, záložník Portsmouthu tentokrát zůstal jen na lavičce. Hráči Chelsea se na jihu Anglie prosadili až v závěru - úvodní gól zaznamenal tečovanou střelou v 79. minutě nizozemský mladík Arjen Robben, pojistku pak s koncem řádné hrací doby přidal střídající Joe Cole.

Český brankář čelil největšímu nebezpečí ještě v prvním poločase, když ve 30. minutě vytáhl dalekonosnou střelu Nigela Quashieho nad břevno.

Everton nevyužil šanci dostat se alespoň do středy na druhé místo tabulky. Liverpoolský tým držel dlouho remízu na hřišti Charltonu, domácí však díky dvěma úderům v závěrečných minutách brali tři body. V té době již třetímu mužstvu tabulky chyběl vyloučený Ferguson.

Trenér Liverpoolu Rafael Benítez nechal kvůli nahuštěnému programu odpočívat Milana Baroše, kterého zastoupil v roli střelce Florent Sinama-Pongolle. Francouzský útočník zajistil svému týmu gólem z 44. minuty výhru 1:0 nad Southamptonem.

Husarský kousek se v dresu Middlesbrough povedl kamerunskému útočníkovi Josephu Jobovi, jenž zařídil výhru svého týmu nad Norwichem dvěma trefami během dvou minut.

Výsledky - 20. kolo:
Bolton - Blackburn 0:1 (6. Dickov), Charlton - Everton 2:0 (82. Karkúrí, 85. Hreidarsson), Fulham - Birmingham 2:3 (34. Legwinski, 90. Radzinski - 25. Heskey, 41. Carter, 53. Savage), Manchester City - West Bromwich 1:1 (32. Anelka - 85. vlastní Dunne), Middlesbrough - Norwich 2:0 (52. a 54. Job), Tottenham - Crystal Palace 1:1 (54. Defoe - 79. Johnson), Portsmouth - Chelsea 0:2 (79. Robben, 90. J. Cole), Liverpool - Southampton 1:0 (44. Sinama-Pongolle), Aston Villa - Manchester United 0:1(41. Giggs).