Baroš jistil výhru Liverpoolu

LONDÝN

Anglický fotbalový klub Liverpool může mít z útočného dua Milan Baroš a Fernando Morientes jen radost. V sobotním utkání 26. kola Premier League proti Fulhamu si oba hráči připsali po gólu a dopomohli Liverpoolu k vítězství 3:1.

Liverpool je v tabulce pátý a stáhl náskok čtvrtého Evertonu na čtyři body. Everton zápas 26. kola bude hrát v neděli v Southamptonu. Skóre sobotního utkání otevřel v deváté minutě Morientes, který do Liverpoolu přišel z Realu Madrid. Fotbalisté Fulhamu, 15. týmu tabulky, bojovali srdnatě a v 16. minutě se jim díky brance Andrewa Coleho podařilo srovnat.

Nerozhodný stav 1:1 vydržel až do 63. minuty, kdy nizozemského brankáře Van de Sara prostřelil Fin Sami Hyypiä. O 14. minut později jistil svým gólem vítězství Liverpoolu Baroš, který se trefil poprvé od 17. prosince.

Manchester United stahuje náskok Chelsea

Další vítězství si v sobotu na své konto připsali fotbalisté Manchesteru United, když porazili Birmingham 2:0. Podařilo se jim tak stáhnout náskok vedoucího celku tabulky Chelsea na osm bodů. Chelsea zápas 26. kola hraje v neděli s desátým Manchesterem City.

Skóre v 55. minutě svým padesátým gólem v dresu United otevřel Roy Keane. Dvanáct minut před koncem na 2:0 pak zvyšoval Wayne Rooney.

Premier League - 26. kolo:
Crystal Palace - Bolton 0:1 (31. Nolan)
Liverpool - Fulham 3:1 (9. Morientes, 63. Hyypiä, 77. Baroš - 16. Andy Cole)
Manchester United - Birmingham 2:0 (55. Roy Keane, 78. Rooney)
Middlesbrough - Blackburn 1:0 (35. Queudrue)
Newcastle - Charlton 1:1 (52. Dyer - 53. Rommedahl)
Norwich - West Bromwich 3:2 (45. Fleming, 62. Doherty, 85. Francis - 41. Earnshaw, 49. Richardson)
Tottenham - Portsmouth 3:1 (34. a 57. Mido, 83. Robbie Keane - 28. Kamara)