Rubriky:

Evropské ligy

Dynamo Moskva získalo za miliardu ruské trio z Machačkaly

16. srpna 2013 17:31 - Moskva

Vedení Dynama Moskva využilo finančních potíží konkurenční Machačkaly a z Anži získalo hned trojici ruských fotbalistů. Za kapitána národního týmu Igora Denisova a další dva reprezentanty Alexandra Kokorina a Jurije Žirkova zaplatilo Dynamo podle agentury DPA dohromady 45 miliónů eur (1,15 miliardy korun).

 

Milan Malíček, Právo

Majitel Anži Sulejman Kerimov od ledna 2011 dal za hráče a jejich platy přes 200 milionů eur, ale nyní musel přistoupit ke snížení rozpočtu. Tým již opustil záložník Oleg Šatov, který odešel do Zenitu Petrohrad. Do nového působiště by měl zamířit i nejlépe placený fotbalista Samuel Eto'o z Kamerunu a brazilský reprezentant Willian.

Denisov přišel do Machačkaly teprve v červnu z Petrohradu a za tým stihl odehrát jen tři zápasy v úvodních čtyřech kolech ruské ligy, Kokorin do dagestánského týmu přestoupil v červenci a nenastoupil za něj ani jednou. Bývalý obránce Chelsea Žirkov působil v Anži v posledních dvou sezonách.

Machačkalu opustil také záložník Mubarak Bussufa. Devětadvacetiletý rodák z Amsterodamu, který reprezentuje Maroko, přestoupil po dvou ročnících v Anži do Lokomotivu Moskva.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy