Fořt pomohl gólem k výhře Slovanu Bratislava

Bratislava

Útočník Pavel Fořt pomohl brankou v šestém kole slovenské fotbalové ligy k výhře Slovanu Bratislava nad Ružomberokem 3:1. Bývalý hráč Plzně a pražské Slavie, který přišel do slovenské metropole před touto sezónou z Dynama Drážďany, se v novém ročníku trefil již potřetí.

Fořt otevřel skóre utkání ve 14. minutě, do poločasu stihl vedení ještě navýšit Igor Žofčák a krátce po přestávce zvýšil již na 3:0 Juraj Halenár. Přesto se obhájce titulu nakonec musel o výsledek bát, když v 64. minutě snížil Tomáš Ďubek a deset minut před koncem se navíc prosadil Kamerunec Léandre Tawamba.

Slovan vedení udržel, v tabulce je třetí a dotáhl se na svého nedělního soupeře na rozdíl jediného bodu. Navíc má utkání k dobru.

Slovenská fotbalová liga - 6. kolo:
Slovan Bratislava - Ružomberok 3:2 (14. Fořt, 42. Žofčák, 49. Halenár - 64. Ďubek, 79. Tawamba).