Monako - Rennes 2:0Monako porazilo Rennes a vrátilo se na druhé místo tabulky

Paříž

Fotbalisté Monaka porazili v 15. kole francouzské ligy Rennes 2:0, ale v tabulce zůstávají na třetím místě. Za vedoucím Paris St. Germain se totiž díky vítězství 1:0 na hřišti Valenciennes udrželo Lille.

Monako poslal do vedení v 19. minutě z přímého kopu těsně za hranicí pokutového území záložník James Rodríguez. Minutu před poločasovou přestávkou dal druhý gól sedmnáctiletý útočník Anthony Martial, který svou premiérovou branku v nejvyšší soutěži vstřelil po pohledné kombinaci s Emmanuelem Riviérem.

Ligový nováček ztrácí dva body na první PSG, obhájce titulu ale čeká duel s Lyonem až v neděli. Jeden bod k dobru na Monako má Lille, které vyhrálo díky brance Ronnyho Rodelina ze 46. minuty 1:0 nad Valenciennes.

Lille znovu těžilo hlavně z výborné obrany. Jeho brankář Vincent Enyeama udržel již jedenácté čisté konto v řadě a celkově neinkasoval ve třináctém z patnácti odehraných duelů. Ve zbývajících utkáních dostalo Lille dohromady čtyři branky.

Francouzská fotbalová liga - 15. kolo:
St. Etienne - Remeš 4:0 (76. a 78. Perrin, 62. Sall, 88. Erding)
Monako - Rennes 2:0 (19. Rodríguez, 44. Martial)
Guingamp - Nantes 1:0 (63. Sankharé)
Lorient - Nice 3:0 (17. Monnet-Paquet, 71. vlastní Amavi, 90.+4 Aboubakar)
Toulouse - Sochaux 5:1 (28., 45. a 62. z pen. Ben Yedder, 47. Sirieix, 90.+4 vlastní Zouma - 7. Mayuka)
Valenciennes - Lille 0:1 (46. Rodelin)