Rubriky:

Evropské ligy

Lyon nabídl za Baroše osm a půl milionu liber

18. srpna 2005 16:26 - BIRMINGHAM (Británie)

Český fotbalista Milan Baroš nakonec nemusí zamířit do Aston Villy, ale přece jen do Francie, kterou dosud odmítal. Francouzský mistr Olympique Lyon totiž podle serveru Liverpool Echo přišel s nabídkou na osm a půl milionu liber (téměř 370 milionů korun), což je o půldruhého milionu víc, než Liverpool za hráče požaduje.

Aston Villa, která byla ochotna za Baroše zaplatit 6,5 milionu, se navíc začala zajímat o Fabrizia Miccoliho z Juventusu.

Baroš se v týdnu nechal slyšet, že nemá zájem působit ve francouzské lize. Jeho postoj by však mohla změnit možnost, že by se v jednom týmu sešel se spoluhráčem z reprezentace Tomášem Rosickým. O něj se francouzský mistr Lyon rovněž zajímá.

Aston Villa je přesto stále vážným kandidátem. Naposledy Liverpool za českého kanonýra požadoval čtyři miliony liber a k tomu záložníka Nolberta Solana. S tím ale nesouhlasil trenér Aston Villy David O'Leary: Baroše chce získat jen za finanční odškodnění.

O'Leary má navíc už připravenou jinou variantu. Začal se zajímat o útočníka Miccoliho z Juventusu Turín. Tomu trenér Capello sdělil, že nefiguruje v jeho dlouhodobých plánech a může si hledat jiné angažmá. "Chceme prodat jednoho útočníka, a tím je Miccoli," řekl generální ředitel Juventusu Luciano Moggi. "V nejbližších dnech budeme vědět, zda odejde do Benfiky, nebo do Aston Villy."

Také v Liverpoolu počítají s různými možnostmi vývoje situace. Vedle Baroše by totiž mohl odejít i další útočník Djibril Cissé, o kterého se prý rovněž zajímá Lyon. Cissého však letošní vítěz Ligy mistrů pustí jen v případě, že se do týmu vrátí Michael Owen z Realu Madrid.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy