Ujfalujši vstřelil první branku po přestupu do Itálie

ŘÍM

Fotbalisté Juventusu v neděli bezpečně uhájili vedení v italské lize před AC Milán, který v jedenáctém kole rozstřílel 5:1 Udine. Obhájci titulu na domácím trávníku v souběžném utkání porazili po pomalejším začátku Livorno 3:0 a připsali si desátou výhru v soutěži. První gól v Itálii po přestupu z Hamburku vstřelil Tomáš Ujfaluši, jehož Fiorentina po vítězství 2:0 v Ascoli zůstává za oběma velkokluby v závěsu.

DEFAULT TITLE

Hráči úřadujícího mistra se ale dlouho nemohli prosadit a po prvním poločasu to vypadalo, že po porážce od AC Milán z minulého kola domácí jen tak na vítěznou sérii nenaváží. Ale po přestávce Juventus i s Pavlem Nedvědem v sestavě přidal a odměnou mu byly po hodině hry dva góly během dvou minut zásluhou Švéda Ibrahimovice a francouzského útočníka Trezegueta. V závěru zápasu pečetil výsledek střídající Del Piero.

Zato milánský rival rozhodl zápas s Udine už během prvního poločasu. Nejprve se trefil Gilardino po nahrávce kolegy z útoku Inzaghiho a do přestávky přidali branky ještě Seedorf a Pirlo. V druhém poločase nejprve zvýšil na 4:0 znovu Gillardino, pak sice snížil Iaquinta z penalty, ale poslední slovo patřilo znovu AC Milán, za který přidal další branku Brazilec Kaká. V 65. minutě se na hřiště dostal i Marek Jankulovski, který střídal Nizozemce Seedorfa.

S tříbodovou ztrátou za AC se stále drží Fiorentina, jíž k výhře v Ascoli nasměroval reprezentant Ujfaluši. Svoji premiérovou trefu předvedl hned v první minutě zápasu, výhru pčetil za hodiny Toni.

Ve 20:30 začne zbývající zápas kola Palermo - Sampdoria Janov.

Výsledky - 11. kolo:
AC Milán - Udine 5:1 (25. a 53. Gilardino, 37. Seedorf, 45. Pirlo, 77. Kaká - 60. Iaquinta z pen.), Ascoli - Fiorentina 0:2 (1. Ujfaluši, 62. Toni), Cagliari - Treviso 0:0, Juventus - Livorno 3:0 (50. Ibrahimovic, 60. Trezeguet, 90. Del Piero), Messina - AS Řím 0:2 (34. Mexes, 81. Totti), Parma - Lecce 2:0 (31. Marchionni, 50. Morfeo), Siena - Chievo 0:1 (10. Pellisier)