Rubriky:

Evropské ligy

Záložník Di María podepsal čtyřletou smlouvu s Paris St. Germain

6. srpna 2015 16:05 - Paříž

Argentinský záložník Ángel di María dotáhl avizovaný přestup z Manchesteru United do Paris St. Germain. S francouzským mistrem dnes podepsal čtyřletou smlouvu, fanouškům se oficiálně představí 16. srpna před ligovým zápasem s Ajacciem. Transfer potvrdily oba kluby, přesné finanční podmínky ale nezveřejnily.

 

Christian Hartmann, Reuters

Podle informací agentury AP inkasoval anglický klub za úřadujícího vicemistra světa 63 miliónů eur (asi 1,7 miliardy korun).

"Jsem hrdý a nemůžu se dočkat, až si obléknu barvy Paris St. Germain," uvedl sedmadvacetiletý fotbalista na klubovém webu. "Chci vyhrát každou soutěž, do které nastoupíme, ve Francii i v Evropě. Chci podruhé vyhrát Ligu mistrů, která je snem každého hráče," dodal.

Di María strávil na Old Trafford jedinou sezónu po loňském příchodu z Realu Madrid za 59,7 miliónu liber (asi 2,1 miliardy korun), což byla nejvyšší částka, jakou kdy v Anglii za fotbalistu zaplatili. Zároveň se stal pátým nejdražším hráčem historie. S manchesterským klubem podepsal pětiletou smlouvu, ale po rozpačité sezóně se rozhodl sáhnout po nabídce z Paříže.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy