Fotbalisté Marseille po pěti zápasech v lize zvítězili

Paříž

Fotbalisté Marseille zvítězili ve francouzské lize 2:1 na hřišti Lille. Jeden ze soupeřů Slovanu Liberec v základní skupině Evropské ligy tak poprvé od 13. září získal tři body.

Záložník Marseille Romain Alessandrini slaví gól proti Lille.

Hosté se dostali do vedení v 37. minutě, když se prosadil ve čtvrtém soutěžním zápase v řadě Batshuayi. Belgický útočník byl i u druhé branky svého týmu, v 56. minutě přihrál Alessandrinimu, který povedenou střelou z hranice pokutového území zdvojnásobil náskok Marseille. V 71. minutě sice z dorážky snížil Corchia, na body ale domácí nedosáhli.

Trenér Marseille Míchel poslal do hry sestavu Mandanda - Manquillo, N'Koulou, Rolando, Mendy - Diarra, Silva (89. Sparagna) - Alessandrini (86. Isla), Cabella, N'Koudou (79. Romao) - Batshuayi.

V čele tabulky zvýšil svůj náskok na sedm bodů mistrovský Paris St. Germain, který porazil páté St. Etienne 4:1. K výhře trefou přispěli Kurzawa, Cavani, Ibrahimovic a Lucas, brankáře domácích Trappa překonal pouze vlastním gólem Verratti.

Francouzská fotbalová liga - 11. kolo:
Remeš - Monako 0:1 (11. Silva)
Bordeaux - Troyes 1:0 (78. Ounas)
Lille - Marseille 1:2 (71. Corchia - 37. Batshuayi, 56. Alessandrini)
Paris St. Germain - St. Etienne 4:1 (23. Kurzawa, 48. Cavani, 67. Ibrahimovic, 87. Lucas - 73. vlastní Verratti).