Barcelona porazila v ligovém derby Espaňol

Fotbalisté Barcelony vyhráli sobotní derby nad Espaňolem 2:1 a v domácí ligové soutěži si připsali jedenácté vítězství za sebou. První gól vsítil se štěstím Portugalec Deco, jehož střelu špatně odhadl na podmáčeném trávníku gólman Kameni. Druhou branku přidal po změně stran Kamerunec Samuel Eto'o, který s osmnácti trefami suverénně kraluje tabulce střelců španělské ligy.

Decova střela těsně před poločasem se odrazila kamerunskému brankáři Espaňolu Kamenimu do nohy do sítě, Eto'o svého krajana překonal po ideální Ronaldinhově přihrávce. Půlhodiny před koncem derby zdramatizoval domácí útočník Tamudo, ale Barcelona těsný náskok udržela. Zápas však musela dohrát bez Deca, jenž po střetu s Mottou utrpěl lehký otřes mozku a zůstal na pozorování přes noc v nemocnici.

Fotbalisté La Coruni vyhráli v Bilbau 2:1 a na třetím místě tabulky mají navlas stejnou bilanci jako Valencie. První sice před 38 000 diváků skórovali domácí, jenže Lacruz se trefil do vlastní sítě. Po změně stran vyrovnal hlavou střídající Urzaíz, krátce nato však po chybě brankáře Aranzubii rozhodl v 63. minutě hostující Arizmendi.

Osasuna ztratila body se Santanderem

Náskok mistrovského týmu v čele tabulky je po neděli čtyřbodový, neboť druhá Osasuna dokázala doma v Pamploně jen remizovat 1:1 se Santanderem. Favorizovaní domácí sice vedli díky trefě Delporteho, těsně před přestávkou však vyrovnal Antonito. Pamplona tak poprvé v sezoně ztratila na svém hřišti body.

Bezbrankovou remízou skončil zápas Villarreal - Real Madrid. Domácí zůstali pátí, "Bílý balet" je ještě o příčku níže a ztrácí na Barcelonu třináct bodů. Gól nepadl ani v utkání druhého madridského týmu Atlétika, které vzalo dva body třetí Valencii. Domácí uhájili nerozhodný výsledek i přesto, že v týdnu velkou část mužstva oslabilo žaludeční onemocnění. Valencie na třetím místě tabulky ztrácí na Barcelonu už deset bodů.

Španělsko - 12. kolo
Espaňol Barcelona - FC Barcelona 1:2 (60. Tamudo - 44. Deco, 47. Eto'o), Bilbao - La Coruňa 1:2 (58. Urzaíz - 26. vlastní Lacruz, 63. Arizmendi), Cádiz - Getafe 1:0 (33. Milosavljevič), Vigo - San Sebastian 1:0 (27. Cannobio), Alavés - Zaragoza 0:2 (46. Milito, 84. Ewerthon), Mallorca - Betis Sevilla 1:1 (30. Gutiérrez - 38. Robert), Pamplona - Santander 1:1 (29. Delporte - 45. Antonito), FC Sevilla - Málaga 3:1 (33. Maresca, 65. Correira, 67. Dragutinovič - 49. Ballesta), Villarreal - Real Madrid 0:0, Atlético Madrid - Valencie 0:0.