Paris St. Germain - Nantes 4:0Ibrahimovic překonal střelecký rekord PSG

Zlatan Ibrahimovic ve svém posledním ligovém zápase za fotbalisty Paris St. Germain vstřelil dvě branky a překonal klubový rekord v rámci Ligue 1, když v sezóně zaznamenal celkem 38 gólů. Jeho tým zvítězil nad Nantes 4:0 a s 96 body soutěž naprosto ovládl, druhý Lyon i třetí Monako za PSG zaostaly o 31 bodů.

Zlatan Ibrahimovic z Paris Saint Germain se raduje ze vstřeleného gólu.

Švédský kanonýr s číslem 10 na zádech se s francouzskou ligou rozloučil ve velkém stylu, a že si jeho přínosu pro mistrovský celek váží také fanoušci, se ukázalo symbolicky v desáté minutě. Zápas byl dokonce na chvíli zastaven a Ibrahimovic si mohl vychutnat potlesk celého Parku princů vestoje.

Ibrahimovic navíc gólově orámoval utkání s Nantes, když v 17. minutě otevřel skóre a minutu před koncem upravil na konečných 4:0. Mezitím se stihli prosadit také Lucas Moura a Marquinhos.

Monako porazilo Montpellier 2:0, udrželo tak třetí místo a zahraje si v příští sezóně 3. předkolo Ligy mistrů. Čtvrté skončilo Nice, které vybojovalo těsnou výhru 3:2 na hřišti Guingampu. V přímém souboji o páté místo podlehlo St. Etienne 0:1 Lille, jediný gól zápasu dal Éder z penalty.

Tři týmy bojovaly v posledním kole o záchranu a radovat se nakonec mohlo Toulouse, které dvěma góly v závěru otočilo zápas na půdě Angers a po výhře 3:2 a zůstalo o bod před Remeší, které nestačilo ani překvapivě vysoké vítězství 4:1 nad vicemistrem z Lyonu. Sestoupilo také Ajaccio, jež prohrálo 0:1 v Lorientu.

Francouzská fotbalová liga - 38. kolo:
Angers - Toulouse 2:3 (12. Ketkeophomphone, 63. Benrahma - 59. Ben Yedder, 78. Braithwaite, 80. Bodiger)
Caen - Bordeaux 1:0 (14. Delort z pen.)
Guingamp - Nice 2:3 (19. Erdinc, 55. vlastní Genevois - 2. a 61. Plea, 45. Seri)
Lorient - Ajaccio 1:0 (27. Moukandjo)
Monako - Montpellier 2:0 (3. Cavaleiro, 32. Fabinho z pen.)
Paris St. Germain - Nantes 4:0 (17. a 89. Ibrahimovic, 43. Lucas, 52. Marquinhos)
Remeš - Lyon 4:1 (14. Mandi, 34. Diego, 51. Turan, 56. Kyei z pen. - 63. Cornet)
Rennes - Bastia 1:2 (82. Henrique - 21. a 52. Kamano)
St. Etienne - Lille 0:1 (41. Éder z pen.)
Troyes - Marseille 1:1 (10. Camus - 61. Fletcher)