Rubriky:

Evropské ligy

Živě

Gól! A pokémon k tomu! Fotbalisté jdou s dobou

21. července 2016 14:05 - Lahti

Fotbalisté ve Finsku oslavili gól v souladu s dobovými zvyklostmi. Připomněli hit současnosti - lovení pokémonů mobilem. Vyznavačům téhle legrácky je téměř nemožné se vyhnout, a to kdekoli. Dokonce i v hledištích fotbalových stánků. A teď byla nezaměnitelná gesta zaznamenána i na hrací ploše. Ovšem bez samotného telefonu.

Pokémoni kdysi byli oblíbení na kartičkách, realita už je ale jinde, a tak jsou k mání pro lovce s telefony. Zachvátili opravdu celý svět.

Rovaniemi vedlo ve finské lize rychle na hřišti Lahti po brance Roberta Taylora, který si hned vzpomněl na zábavu s mobilem. Zalovil si. A s ním i jeho rozjaření spoluhráči.

Lov pokémona si pak mohli dopřát ještě jednou. Domácí vyrovnali, ale poslední slovo patřilo právě celku od polárního kruhu. V 85. minutě dal druhý gól, získal tři body a je na šestém místě v tabulce ligy, zatímco poražení o dvě příčky za ním.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.