Chelsea porazila Tottenham gólem v nastavení

LONDÝN

Fotbalisté Chelsea si po vyřazení v osmifinále Ligy mistrů s Barcelonou spravili v domácí soutěži náladu vítězstvím 2:1 nad Tottenhamem. Výhru v utkání s londýnským rivalem zajistil obhájcům titulu až v nastaveném čase obránce William Gallas. Chelsea vedla od 14. minuty zásluhou ghanského záložníka Michaela Essiena, ale náskok udržel suverénní lídr tabulky jen do konce poločasu.

Ještě před přestávkou překonal Petra Čecha Jermaine Jenas, kterému hlavou přiťukl míč v pokutovém území Michael Dawson. Čtvrtý tým tabulky však cenný bod ze Stamford Bridge neodvezl poté, co Gallas vstřelil svůj třetí gól v sezóně.

Birmingham City remizoval v duelu týmů bojujících o záchranu s West Bromwichem 1:1 a zůstal na osmnáctém místě o tři body za svým soupeřem. Domácí šli po přestávce do vedení díky Forsellovi, jenž byl faulován ve vápně a nařízenou penaltu sám proměnil. Hostům však vyšlo střídání a Nathan Ellington dvě minuty po příchodu na hřiště vyrovnal svým prvním gólem po více než třech měsících. Martin Latka odehrál v obraně Birminghamu celý zápas, Jiří Jarošík nebyla ani mezi náhradníky.

Příslušnost k pohárové Evropě si dnes přiblížil Bolton, jenž porazil 4:1 nováčka West Ham. Na čtvrtý Tottenham, který má dva zápasy k dobru, ztrácí čtyři body.

Na rozdíl od Sunderlandu, jenž prohrál i po pondělním odvolání trenéra Micka McCarthyho a smířil se se sestupem, nevzdává boj o záchranu Portsmouth. Klub z jihu Anglie dnes vyhrál díky Mendesově gólu v nastavení 2:1 nad Manchesterem City a drží se tři body za Birminghamem.

Poslední dnešní utkání Blackburn - Aston Villa mělo výkop v 18:15.

Anglie - 29. kolo:
Birmingham - West Bromwich 1:1 (49. Forsell z pen. - 70. Ellington), Chelsea - Tottenham 2:1 (14. Essien, 90. Gallas - 45. Jenas), Bolton - West Ham 4:1 (12. a 33. Jannakopulos, 45. Speed, 82. Pedersen - 78. Sheringham), Everton - Fulham 3:1 (14. z pen. a 36. Beattie, 55. McFadden - 86. John z pen.), Portsmouth - Manchester City 2:1 (60. a 90.+2 Mendes - 83. Dunne), Sunderland - Wigan 0:1 (8. Camara),  Blackburn - Aston Villa 2:0 (49. Todd, 71. Bellamy).