Rubriky:

Evropské ligy

Živě

Brankář ohromil všechny! Snad i sebe, ale nakonec se třásl

2. srpna 2017 08:14 - Minsk

Je to vděčné téma. Gólman se zase trefil přes celé hřiště. Stalo se v běloruské lize při utkání Vitebsk - Krumkachy. Mohutný brankářův nákop zasluhuje obdiv. Ale jako vždy při takové trefě, potřeboval ´součinnost´ protějšku, který špatně odhadl situaci.

Jevgenij Kosťukevič zažil zápas, na který asi hned tak nezapomene. Hned v první minutě jeho tým vedl, pak on sám ještě v první desetiminutovce dvakrát inkasoval. V 55. minutě poslal dlouhý výkop na útočníka, ale míč k překvapení všech skončil v síti a to znamenalo konečných 2:2.

Sedmadvacetiletý gólman hostů byl hrdinou okamžiku. Ne že by to takhle přesně chtěl, ale dopadlo to pro něj výborně. Na druhé straně byl za nešťastníka Dmitrij Guščenko, který byl příliš před brankou, rozmyslel si výběh, ale už se nestačil vrátit... I jemu se tahle situace asi dlouho bude vracet do mysli.

Kosťukevič ale ještě během zápasu obdržel červenou kartu, a tak pro jeho tým byla cesta k bodu poněkud trnitá. Vitebsk je v tabulce šestý, jeho soupeř dvanáctý. Oba celky jsou bodově relativně hodně daleko od pohárových příček i od hrozby pádu.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.