Bayern otočil díky Van Bommelovi zápas proti Cáchám

BERLÍN

Fotbalisté Bayernu Mnichov si mohou pochvalovat novou posilu Marka van Bommela. Nizozemský reprezentant po příchodu z Barcelony dokázal vstřelit branku i ve druhém ligovém utkání, do kterého nastoupil. V pátém kole navíc zajistil obhájcům titulu zisk tří bodů v zápase s nováčkem z Cách.

Hosté se v Mnichově dostali do vedení v 38. minutě zásluhou Duma, ale domácí útočník Claudio Pizarro stačil za dvě minuty vyrovnat. Deset minut po přestávce přišla chvíle Van Bommela, který z 25 metrů trefil horní roh branky.

Ve dvou zápasech byli k vidění v základních sestavách i čeští hráči. V dresu Hannoveru se představil Jiří Štajner a za Hamburk odehrál také celé utkání záložník David Jarolím. Ani jeden z nich však neměl moc důvodů ke spokojenosti, protože jejich týmy pouze remizovaly 1:1 a stále zůstávají u dna tabulky.

Na druhé místo za Bayer se v neúplné tabulce posunuli fotbalisté Schalke, kteří zdolali Wolfsburg 2:0. První branku vstřelil německý útočník Kevin Kuranyi a minutu před koncem pojistil výhru Brazilec Lincoln.

Výsledky - 5. kolo:
Bayern Mnichov - Cáchy 2:1 (40. Pizarro, 55. Van Bommel - 38. Dum), Hamburk - Brémy 1:1 (69. Reinhardt - 58. Borowski), Hannover - Leverkusen 1:1 (74. Brdaric - 38. Barbarez), Stuttgart - Frankfurt 1:1 (73. Gomez - 88. Meier), Mohuč - Hertha Berlín 1:1 (49. Diakité - 56. Boateng), Schalke - Wolfsburg 2:0 (57. Kuranyi, 89. Lincoln).
TABULKU A STATISTIKY NAJDETE ZDE:

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.