Čecha hlídá v oxfordské nemocnici ochranka

18. října 2006 08:03 - PRAHA

Nejen pod bedlivým dohledem lékařů je po operaci lebky brankář Chelsea Petr Čech. Oxfordská nemocnice Radcliffe Infirmary se pro nezvané stala doslova nedobytným místem. A bodyguardi dovnitř nepustí nikoho jiného, než Čechovy nejbližší a předem ohlášené lidi z klubu. "Chelsea žádá média, aby respektovala soukromí Petra i jeho ženy," píše se na klubovém webu.

 

www.petr-cech.cz

A podle toho je vše zařízeno. Ochranka hlídá nejen  všechny vchody do nemocnice, ale údajně i hotel, kde se ubytovala Martina Čechová. "Že by se k Petrovi na pokoj dostal nějaký novinář, je naprosto vyloučeno. Ani do nemocnice jako takové," potvrdil Právu dobře informovaný zdroj z Čechova okolí.

Zdravotní stav čtyřiadvacetiletého českého reprezentanta se lepší. Žádné komplikace po operaci, při níž mu podle listu Sun lékaři implantovali do hlavy dvě kovové destičky, nenastaly. Údajně je už schopen vstát z postele a trenér Chelsea José Mourinho měl včera kvůli pozitivním zprávám z nemocnice hned lepší náladu.

Sledujte aktuality kolem Petra Čecha na Sport.cz:
ZRANĚNÍ Dostal kopanec do hlavy, odnesli ho
ZÁPAS Chelsea přišla o oba brankáře
DIAGNÓZA Zlomená lebeční kost, operace
TRENÉR Mourinho měl o Čecha strach
SPECIALISTA Mohl by být mimo hru půl roku
KOLEGOVÉ Brankáři odsoudili zákrok
ZLEPŠENÍ Přijal první návštěvy
ODBORNÍCI Lékaři jsou v jeho případě optimisty
ZÁKROK V hlavě má dvě kovové destičky
KOMUNIKUJE Pozdravuje fanoušky a těší se domů
STÍŽNOST Na sanitku čekal půl hodiny, tvrdí Mourinho

"Když jsem Petra viděl v pondělí, bylo to trochu šokující. Ale dnes je to daleko lepší, dělá pokroky," prohlásil trenér na podvečerní tiskové konferenci. "Narozdíl od pondělka už mluvil hodně dobře. Petr ví, kdo je, co dělá, a to je nejdůležitější. Dokonce chce televizi, aby se mohl dívat na náš zápas s Barcelonou," řekl Mourinho.

Čech je schopen déle komunikovat s manželkou, která na jeho pokoji tráví od sobotní noci celé hodiny. "Martině se díky zlepšení Petrova zdravotního stavu hodně ulevilo, v posledních dnech toho na ní bylo dost. Je o něco veselejší," prozradil náš zdroj přímo z Anglie.

Rodiče Petra Čecha se chystají vyrazit za synem do Anglie, až bude převezen z Oxfordu do Londýna, kde bydlí. Na dálku z Plzně sledovali jeho zranění i vývoj jeho zdravotního stavu po operaci. "Chystáme se do Londýna. Pojedeme určitě," řekla včera v rozhovoru pro TV Nova brankářova matka Libuše.

Maminka: Fotbal miluje, neodstoupí od toho

O synově stavu s manželem Václavem mají informace ze sdělovacích prostředků a hlavně od snachy. "Zavolá, napíše zprávu, člověk se s tím musí nějak smířit," podotkla Čechová.

Z toho, co viděla na obrazovce, usoudila, že Hunt z Readingu jejich syna v bráně Chelsea možná chtěl vyřadit z boje nárazem do nedávno operovaných ramen, nemínila, že by mu chtěl zranit hlavu. "Ale úmysl v tom byl," podotkla. Nepočítá, že by syna zranění odradilo od pokračovaní v kariéře. "Fotbal miluje, neodstoupí od toho," dodala.

Jan Krůta, Právo

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.