Rubriky:

Evropské ligy

Casillas chce dál chytat, rád by pokračoval v Portu

7. května 2018 15:33 - Madrid

Španělský fotbalový brankář Iker Casillas zatím neplánuje konec kariéry a v šestatřiceti letech chce nadále chytat. Ideálně by rád pokračoval v dresu Porta, se kterým o víkendu získal portugalský titul, nabídku nové smlouvy ale zatím nemá.

 

Luis Vieira, ČTK/AP

"Chci nadále hrát, a pokud u mých dveří zazvoní Porto, tak ho přivítám s otevřenou náručí," řekl Casillas v rozhovoru pro deník Marca. "Kontrakt mi ale 30. června končí a nevím, co se stane. Prezident Pinto da Costa o mě ale projevil velký zájem, tak uvidíme. Končit ale nehodlám," dodal.

Už dříve portugalská média informovala, že by mělo jít o poslední Casillasovu sezónu v Portu, které snižuje rozpočet a nemůže si dovolit hradit jeho roční plat 7,5 miliónu eur (asi 191 miliónů korun). "Je možné, že jsem odehrál poslední zápas za Porto, uvidíme," připustil úspěšný gólman.

Casillas, který na konci května oslaví sedmatřicáté narozeniny, patří mezi největší fotbalové osobnosti posledních 20 let. S Realem Madrid třikrát vyhrál Ligu mistrů a pět španělských titulů. Poslední tři sezóny strávil v Portu, kterému letos pomohl k titulu. Se španělským národním týmem je mistrem světa a dvakrát mistrem Evropy. Pětkrát jej FIFA zvolila nejlepším brankářem roku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy