Plašil pomohl Pamploně přihrávkou na gól k vítězství

MADRID

Přihrávkou na druhý gól pomohl český reprezentační záložník Jaroslav Plašil fotbalistům Pamplony k výhře 3:2 nad Villarrealem. Pro někdejšího hráče Monaka to byla první výhra v dresu španělského klubu, za který od přestupu z Monaka odehrál třetí zápas.

Plašil připravil svým centrem branku pro Dadyho v 34. minutě, kterou útočník z Kapverd poslal domácí do vedení 2:1. Hostům se sice podařilo dvě minuty nato vyrovnat, ale tři body pro Pamplonu zajistil vítěznou brankou v 80. minutě Javi Garcia.

Soupeř Slavie ze základní skupiny Ligy mistrů Sevilla pokračuje v mizerných ligových výkonech. Dnes prohrála na vlastním hřišti s La Coruňou 0:1. Pro dvojnásobného vítěze Poháru UEFA to byla již čtvrtá porážka v nejvyšší soutěži za sebou.

Sevilla nastoupila v sestavě: Palop - Alves, Escude, Boulahrouz (62. Poulsen), Dragutinovič - Keita, Navas, Adriano (46. Capel), Renato - Kanoute, Kone (46. Keržakov).

Španělsko - 7. kolo:
Bilbao - Almería 1:1 (32. Etxeberría - 62. Melo), FC Barcelona - Atlético Madrid 3:0 (17. Deco, 20. Messi, 90. Xavi), FC Sevilla - La Coruňa 0:1 (73. Riki), Mallorca - Getafe 4:2 (72. a 79. Arango, 55. Ibagaza z pen., 90+3 Ramis - 3. a 48. Sousa), Murcía - Betis Sevilla 0:0, Pamplona - Villarreal 3:2 (21. Juanfran, 34. Dady, 79. Javi Garcia - 20. Rossi, 36. Godin), Real Madrid - Huelva 2:0 (73. Nistelrooij, 90+2. Higuain) Zaragoza - Levante 3:0 (70. a 82. Oliveira, 64. Sergio Garcia), Santander - Valladolid 2:0 (54. Smolarek, 90. Tchite).