Barcelona přišla o druhé místo, sesadil ji Villarreal

MADRID

Fotbalisté Villarrealu se posunuli na druhé místo tabulky španělské ligy, ze kterého sesadili Barcelonu. Před katalánským klubem mají po nedělní výhře 2:0 v duelu 33. kola nad Valladolidem jednobodový náskok, na vedoucí Real Madrid ztrácejí deset bodů. "Bílý balet" si vedení v tabulce upevnil výhrou 2:0 nad Santanderem. Real je tak pět kol před koncem soutěže na dobré cestě za obhajobou titulu.

Za důležitou výhrou dnes "Bílý balet" nasměroval kapitán Raúl, který otevřel skóre ve 14. minutě. Konečnou podobu výsledku dal ve čtvrté minutě nastavení argentinský útočník Higuaín.

V dresu Pamplony odehrál celý zápas český záložník Jaroslav Plašil, jeho tým ale prohrál s La Coruňou 0:1 a od první sestupové příčky jej dělí tři body.

Fotbalisté Sevilly utrpěli domácí debakl 1:4 od nováčka z Almeríe. Místo posunu na čtvrté místo tak vítězové Poháru UEFA z předchozích dvou let zůstali šestí a jejich sobotní soupeř se jim přiblížil na tři body.

Další těžkou ránu utrpěli fotbalisté Valencie, kteří podlehli Bilbau vysoko 1:5. Mistrovský tým z roku 2004 dělí od sestupových pozic pouze dva body.

Španělská liga - 33. kolo
FC Sevilla - Almería 1:4 (73. Kanouté - 47. a 66. Negredo, 24. vlastní Alves, 62. Ortiz), Levante - Getafe 3:1 (40. Juanma, 43. Berson, 53. León - 59. z pen. De la Red), Murcía - Mallorca 1:4 (88. Baiano - 8., 46. a 86. Güiza, 18. Arango), Pamplona - La Coruňa 0:1 (63. z pen. Sergio), Villarreal - Valladolid 2:0 (15. Nihat, 46. Cazorla), Santander - Real Madrid 0:2 (14. Raúl, 90.+4 Higuaín), Bilbao - Valencia 5:1 (49. a 68. Llorente, 19. Martínez, 85. Iraola, 90. Aduriz - 74. Villa).