Kanonýr Villa pomohl Valencii začít sezonu výhrou

MADRID

Nejlepší střelec červnového mistrovství Evropy David Villa se výrazně podepsal pod úspěšný vstup fotbalistů Valencie do španělské ligy, kterou jeho tým zahájil výhrou 3:0 nad Mallorkou.

Villa, jenž navzdory zájmu Realu Madrid prodloužil s Valencií smlouvu do roku 2014, dal ve 34. minutě hlavou úvodní gól. Vzápětí po jeho střele zvýšil dorážkou na 2:0 Juan Mata. Hosté před poločasem nastřelili břevno, ale branky se nedočkali. Naopak v závěru potěšil nového kouče Valencie Unaie Emeryho ještě dalším gólem Vicente.

Fanoušci Valencie mohou po úspěšném rozjezdu doufat v lepší výsledky ambiciózního celku, který loni obsadil až desáté místo.

Fotbalisté Espaňolu Barcelona odstartovali nový ročník španělské ligy těsnou výhrou 1:0 nad Valladolidem. První tři body v sezóně jim zajistil krátce po změně stran útočník Luis Garcia.

Španělsko - 1. kolo:
Valencie - Mallorca 3:0 (34. Villa, 38. Juan Mata, 82. Vicente), Espaňol Barcelona - Valladolid 1:0 (49. Luis Garcia).